ראש הממשלה ממשיך בבליץ הראיונות, הפעם ל'חדשות 20': "לא הרווחתי במישרין או בעקיפין מעסקת הצוללות", הצהיר. על הצוללות המצריות: "התייעצתי עם כל הגורמים". על ההחלטה שלו להתראיין: "זה לא קמפיין הצוללות. זה קמפיין הבגידה"

זמן קצר לפני שהמריא לוושינגטון ובעיצומו של קמפיין עסקת הצוללות ראש הממשלה נתניהו התראיין בביתו בירושלים ל'חדשות 20' והתייחס בהרחבה לסדר היום שכפו עליו יריביו כשהוא אינו מסתיר את כעסו על ראשי מפלגת כחול לבן ה"מפיצים לדבריו עלילת דם בעזרת התקשורת המגויסת".

"לא הרווחתי במישרין או בעקיפין מעסקת הצוללות. איך הם יכולים להגיד דבר כזה שקרי? מניותיי נמכרו שנתיים לפני שהמדינה רכשה את הצוללות. איך יכולתי להרוויח מעסקה ששנים לפני כן כבר מכרתי את המניות?", אומר נתניהו ומבהיר כי כל מעשיו נעשו בהתאם לחוק. לדבריו, הוא הצהיר על מניותיו לגורמים האחראיים, דיווח על פעולותיו, הצהיר על הרווח לרשויות המס ושילם בהתאם.

"אני לא חושש משום בדיקה, בפרקליטות בדקו הכל. סרקו. אם הם היו מוצאים משהו הם לא היו מהססים", הוא אומר. על השאלה כיצד הוא מסביר את הרווחים הגבוהים שגרף על השקעתו עונה נתניהו: "אני משקיע טוב, אני יודע לזהות הזדמנויות כמו שאני מנהל את הכלכלה בישראל. אני לא אשכנזי ופושט רגל כמו גנץ."

על טענת גנץ שאישר את מכירת צוללות המצריות מאחורי גבה של מערכת הביטחון אומר נתניהו כי, "זה שקרי. התייעצתי עם כל הגורמים. בתהליך הזה של השיח מול גרמניה יש סודות מדינה כמוסים. היו שותפים לו ראשי המלל לשעבר נגל ועמידרור וכן היועמ"ש מנדלבליט. גנץ ואשכנזי רוצים להביא אותי לגלות סודות מדינה. הם מאשימים בבגידה בעד בצע כסף שלא קיים. הם יורדים לשפל ולכן אני תובע אותם דיבה. אני, שסיכנתי עצמי בקרב, שמספר פעמים כמעט נהרגתי למען המדינה ואתם מאשימים אותי בבגידה? על מניות שלא היו ומניות שכבר אינם. איפה הכסף שהם מדברים עליו? אמרו שהרווחתי 16 מיליון. לא הרווחתי שקל אחד מהצוללות והם מוכנים לספסר בזה".

נראה שהקמפיין הזה הצליח להוציא אותך משלוותך, תהתה המראיינת דנה סומברג, "זה לא קמפיין הצוללות. זה קמפיין הבגידה. זה נורא ואיום. הם יעמדו מול אירן? גנץ יעמוד? הצחקתם אותי. מי יעמוד? לפיד? אלו שהיו מוכנים להסכם הגרעין?! אלה שאמרו 'אתה הורס את היחסים עם אמריקה'. הם יעמדו מול פוטין?".

 

היועמ"ש: "לא נחשפתי למידע סודי על הצוללות"; נתניהו הזמין אותו לפגישה

 

הרווחת מיליוני שקלים, אתה איש אמיד, מדוע אתה מבקש אישור למימון עורכי דינך? "מפלים אותי לרעה. צבא ענק של חוקרים ופרקליטים פועל נגדי, מעל למאה אנשים. שמעתי על סכומי עתק שהחקירה הזו עולה. משהו כמו רבע מליארד שקלים. אנשים רוצים לעזור לי, מדוע מפלים אותי ביחס לאחרים?".

בעניין הטלפון של גנץ שנפרץ בידי האיראנים, נתניהו הודף כל רמיזה על כך שמי מאנשיו היה מעורב בהדלפה לתקשורת ואף מפנה אצבע מאשימה למטה גנץ: "ישנם הטוענים שזה הגיע לתקשורת מהמטה של גנץ. אני לא יודע", אמר. עוד הוסיף נתניהו בעניין: "אם יש שם חומר רגיש הוא מפסיק להיות כזה אם אתה עושה לו פומבי. גנץ טוען שיש שם חומר אישי. כיצד תשכנע אותנו שאתה תעמוד מול איראן?"

כשנשאל לגבי קריאתו של גנץ לקיים איתו עימות ענה ראש הממשלה: "עימות יהיה בוודאי. בבית משפט. אני הולך לתבוע אותו דיבה. נשבר לי מהשקרים". האם תשב בממשלה עם לפיד וגנץ? "אני אקים ממשלה לאומית בלעדיהם, אבל ראשית אני צריך לנצח", אמר נתניהו.

על המצב בסקרים אומר נתניהו כי, "אם לא יצביעו לליכוד חזק אתם תראו את לפיד ראש ממשלה ויהיה כאן פינוי ישובים. כל אזרח צריך להיות מודאג, כל מי שחושש מכך צריך להצביע ליכוד". על כך שמפלגות רבות בגוש הימין מתנדנדות על סף אחוז החסימה הוא אומר, "יש סכנה שיטילו את הרכבת הממשלה על המפלגה הכי גדולה ולא על מי שהמפלגות ממליצות. אם הליכוד לא יהיה יותר גדול מכחול לבן ישנה סכנה אמיתית".

לסיום, נתניהו חוזר ומדגיש את ההבדלים בינו לבין לפיד -גנץ: "הם לא מסוגלים לעשות שינויים, אין להם את הבערה. הם חלשים, רופסים וטועים תמיד בתחזיות שלהם. כולם זוכרים איך הזהירו מצונאמי מדיני, על הכלכלה, על הגז.. זה לא בשבילם. כדי להוביל את מדינת ישראל אתה צריך להיות שחקן במגרש העולמי, כמוני. אני עושה את זה בשביל הילדים שלנו, למען הדור הבא. אני שומר על המדינה ומפתח אותה".