צילום: מתוך האינסטגרם של דונלד טראמפ

דו"ח מולר: אין ראיות כי קמפיין טראמפ שיתף פעולה עם רוסיה

התובע הכללי העביר את עיקרי מסקנות חקירת המעורבות הרוסית בבחירות, שניהל החוקר המיוחד רוברט מולר: "אין ראיות מספיקות לקבוע שהנשיא ביצע פשע". עם זאת, הדוח גם לא מזכה את הנשיא. טראמפ: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש - זיכוי מוחלט"
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

התובע הכללי של ארה"ב וויליאם באר מסר הערב (ראשון) לחברי הקונגרס את סיכום הדו"ח התובע המיוחד על חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות. התובע המיוחד רוברט מולר קבע חד משמעית שרוסיה אכן התערבה בבחירות (כפי שקובעות סוכנויות המודיעין בארה"ב), אך לא מצא עדות לקנונייה של קמפיין טראמפ עם רוסיה.

החקירה גם לא מצאה שהקמפיין של טראמפ או מישהו ממקורביו קשר קשר עם רוסיה או תיאם מהלכים עמה כדי להשפיע על תוצאות הבחירות ב-2016. ראש ה-FBI לשעבר קבע כי על התובע הכללי ויליאם בר להחליט אם מעשיו של הנשיא טראמפ המתוארים בדוח מהווים פשע.

ממכתבו של התובע הכללי באר עולה כי התובע המיוחד מולר אינו קובע שהנשיא טראמפ ביצע עבירה של שיבוש הליכים, אך גם אינו פוטר אותו. בחקירה נבדק אם טראמפ שיבש הליכים כשהדיח את ג'יימס קומי מראשות ה-FBI, וכאשר סיפק הסבר חלקי בלבד לפגישה של בנו עם עורכת דין רוסייה במהלך קמפיין הבחירות.

לפי ראש ועדת המשפט של בית הנבחרים, שקרא את התקציר שהוגש – הדוח של התובע המיוחד רוברט מולר אינו מאשים את הנשיא טראמפ בביצוע פשע אך לא פוטר אותו לחלוטין. כפי שכבר דווח, ראש הוועדה הוסיף כי משרד המשפטים לא מעוניין להגיש כתבי אישום נוספים בפרשה מעבר לאלה שהוגשו.

 

וושינגטון במתח: התובע המיוחד הגיש את הדוח על קשרי טראמפ ורוסיה

 

מהבית הלבן נמסר: "מדובר בזיכוי מוחלט של הנשיא מהחשדות".טראמפ הגיב לממצאי הדו"ח בחשבון הטוויטר שלו. "אין קנוניה ואין חסימה, יש זיכוי מלא ומוחלט". בריאיון לערוצי הטלוויזיה אמר, "אחרי כל-כך הרבה זמן וכל-כך הרבה אנשים שנפגעו, הוכרז כי לא הייתה מעורבות רוסית ולא היה שיבוש הליכי חקירה. חבל שהמדינה הייתה צריכה לעבור את זה וחבל שכנשיא הייתי צריך לעבור את זה. אני מקווה שיבדקו את הצד השני – זו היה ניסיון חיסול פוליטי.. לא הייתה מעורבות רוסית".

תקציר הדוח המלא נשלח לשני ראשי ועדות המשפט בקונגרס – חבר בית הנבחרים ג'רלד נדלר הדמוקרטי והסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהאם – ולשני בכירי המפלגות השניות המכהנים בוועדות, חבר בית הנבחרים הרפובליקני דאג קולינס והסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינסטיין. רבים בקונגרס דורשים שהתובע הכללי יפרסם את הדוח המלא בפני הציבור, אבל זו החלטה שלו אילו חלקים ממנו לחשוף. הדמוקרטים הבהירו כי הם עשויים לזמן את מולר עצמו להעיד בקונגרס ולפנות לבתי המשפט.

חבר הקונגרס וראש ועדת המשפט, ג'רי נדלר, אמר הערב עם פרסום הדוח: "העובדה כי דוח החוקר המיוחד, רוברט מולר, לא מזכה את הנשיא מעוררת דאגה רבה". נדלר אמר כי הוא יקרא לתובע הכללי להעיד בשל "הסתירות המדאיגות מאוד" שעלו בתקציר הדוח של מולר.

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן