10 ימים אחרי הירי לגוש דן - הפעם זה רחוק יותר ומסוכן יותר: אזעקה נשמעה באזור השרון ובמועצה האזורית עמק חפר, ומדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה ישירה בבית במושב משמרת, מרקטה ששוגרה משטח רצועת עזה. הלימודים יתקיימו כסדרם

שבעה בני אדם נפצעו לפנות בוקר (שני) מפגיעת רקטה שנורתה משטח רצועת עזה בבית במושב משמרת שבשרון. בפצועים אישה בת 60 ואישה בת 30 במצב בינוני. חמישה נוספים, בהם שני תינוקות וילדה בת 12, נפצעו קל ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. בנוסף, טופלו כמה נפגעי חרדה ואחרים שנפצעו קל מאוד בדרכם למרחב המוגן. כתוצאה מפגיעת הרקטה, הבית קרס ועלה באש.

על פי דיווחים בעלת הבית היא היחידה שלא הגיעה בזמן למקלט ולכן היא נפצעה באופן משמעותי יותר. בנוסף לבית שנפגע נרשמו פגיעות גם בכמה רכבים ובתים נוספים במקום. "משטרת ישראל ערוכה בכל ימות השנה ואנחנו ערוכים לכל ההתפתחויות שסביבנו, סרקנו את הבית כדי לוודא שאין נפגעים נוספים", סיפר נציג המשטרה שהגיע למקום. כמה מתושבי המושב שהסתובבו סמוך לבית סיפרו כי התעוררו בבעתה וסברו תחילה שמדובר בניסוי צופרים. "לא האמנו שזה יגיע לפה", הם סיפרו לכתב החדשות שהגיע למקום.

הפאראמדיקים של מד"א אוהד ביין, רפי שבע ואסי דבילנסקי שהגיעו לזירה סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו הרס, מחוץ לבית ראינו שישה בני משפחה שהצליחו לחלץ את עצמם מהבית, הם סיפרו שהיו בדרך למרחב המוגן כשלפתע שמעו את הפיצוץ וחלק מהמבנה קרס. הם יצאו מהבית וחלקם נכנסו לבית הסמוך, כולם היו בהכרה מלאה וסבלו מפגיעות הדף, רסיסים כוויות קלות וחבלות, ביצענו סריקה אחר הנפגעים וערכנו מיון ראשוני, לאחר טיפול ועזרה ראשונה בשטח פינינו את הנפגעים לבית החולים".

 

צעצועי הילדים לצד כוחות המז"פ • תיעוד ההרס בבית במשמרת

 

רשף גולן צדק, רש"ף כבאות והצלה, סיפר: "קיבלנו דיווח על נפילה במושב משמרת. באופן מיידי יצאנו למקום וגילינו שהבית הרוס לגמרי ושני מבנים סמוכים אליו גם נפגעו. החשש שלנו היה שיש עוד אנשים מלבד אלה שפונו. כרגע המאמצים מתרכזים בחדר אחד שאולי יש בו מישהו. קיימת גם סכנת קריסה של הקירות התומכים.

אלדד לוינשטיין, תושב משמרת, סיפר: "התעוררנו מהאזעקה, קמנו אשתי והילדים, הלכנו לכיוון הממ"ד ואחרי כמה שניות שמענו את הפיצוץ. זה היה נשמע כמו פיצוץ ולא כמו יירוט, כל הבית רעד. זו הייתה סיטואציה לא נעימה של הלם ופחד. בהתחלה כששמעתי את האזעקה היא נשמעה לי מאוד רחוק, לא האמנתי שזה טיל. אנחנו נערכים עכשיו לטיפול בנזקים ושולחים את הילדים בהסעות המאורגנות לבית הספר. אנחנו נערכים לעזור למשפחה שביתם נפגע, הם שכנים שלי".

הטיל שוגר מאזור רפיח ועבר מרחק של כמעט 75 קילומטרים עד הבית בשרון. בעזה החלו לפנות מפקדות של חמאס מחשש מתגובה ישראלית. האזעקות נשמעו ביישובים בשרון: בית ברל, גן חיים, כפר סבא, נווה ימין, ניר אליהו, צופית, ושדה ורבורג. ובמקביל ביישובים בעמק חפר: אייל, אילנות, בני דרור, גאולים, חרות, טייבה, טירה, כוכב יאיר, כפר הס, כפר יעבץ, כפר עבודה, עזריאל, עין ורד, עין שריד, פורת, פרדסיה, צור יגאל, צור יצחק, צור משה, צור נתן, קלנסווה, רמת הכובש, שער אפרים, תל מונד.


צילום: כב״ה מחוז מרכז.