שר האוצר משה כחלון הגיע לבתים שנפגעו והבטיח כי: "אנחנו כאן כדי לנסות להחזיר לאנשים שעברו טראומה איומה את החיים למסלולם". יו"ר הימין החדש השר בנט: "חמאס לא מורתע. הגיע הזמן שנתניהו יביא לי את המפתחות. אני יודע בדיוק מה לעשות"

בכירי הממשלה והקבינט המדיני ביטחוני יו"ר כולנו שר האוצר משה כחלון ויו"ר הימין השר נפתלי בנט הגיעו בצהריים לסיור בבית בישוב משמרת שנפגע מפגיעה ישירה של רקטה ששוגרה מרצועת עזה. בבית החולים עדיין מאושפזים 7 פצועים, בהם תינוקת בת חצי שנה והורים מבוגרים.

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני משה כחלון הגיע לבתים שנפגעו מפגיעת הטיל במושב משמרת בשרון יחד עם מנהל קרן הפיצויים במס רכוש אמיר דהן וראש מועצה אזורית לב השרון עמיר ריטוב. כחלון קיבל סקירה על עבודת צוותי מס רכוש ולוח הזמנים לטיפול בנפגעים. כמו כן פגש השר את בעל הבית שנפגע.

"מדובר על אירוע קשה וחמור. מבחינתי דין העוטף כדין השרון. כאחד שתמך לאורך כל התקופה במדיניות הממשלה והאירועים הכי קשים שהיו, חייבים לשנות את הגישה. מחר אני מניח שיהיה קבינט מדיני ביטחוני ונדון בדברים ואני בטוח שתהיה תגובה כואבת. אני אומר שהצד השני צריך לשלם מחיר כבד וגם אם הם יטענו שזו טעות-על טעויות משלמים" אמר כחלון.

שר האוצר הוסיף כי, "בעניין הכלכלי, אנחנו משרד האוצר, קרן מס רכוש וראש המועצה כאן כדי לנסות להחזיר לאנשים שעברו טראומה איומה את החיים למסלולם. יש פה גם נזק לחקלאים מסביב, נזק היקפי גדול. אנחנו הצענו כבר למשפחה או לשכור דירה במיידי או ללון בבית מלון בתקופה הקרובה ונמשיך ללוות אותם לכל אורך הדרך". נעוד הוסיף השר כי, "בעל הדירה ביקש ממני להעביר מסר חשוב: הממ"ד הציל את חיי משפחתו. זה מסר לכל תושבי ישראל, בתקווה שלא נזדקק, אבל ברגע ששומעים אזעקה יש להיכנס לממ"ד".

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני – ביטחוני, נפתלי בנט, בזירת נפילת הרקטה במושב משמרת: "אני רוצה לומר לאזרחי ישראל, גם אם הם גרים ברמת השרון, כששומעים אזעקה יורדים לממ״ד. זה מציל חיים. הדבר השני שצריך לומר – אנחנו מן הסתם נשמע היום עוד פעם את קברניטי הביטחון של ישראל מספרים לנו כמה חמאס מורתע. יש לי בשורה – חמאס לא מורתע. מי שמורתע לא יורה טילים".

בנט הוסיף, "במשך עשור, הקברניטים הביטחוניים של ישראל לא יודעים מה לעשות עם עזה – זו השורה התחתונה. גם נתניהו, שהוא מדינאי טוב, הרים ידיים בנוגע לעזה. הגיע הזמן שיביא לי את המפתחות. אני יודע בדיוק מה לעשות. אנחנו חוזרים על קונספציית המנהרות, וגם אז הנחתי תכנית בפעולת מנע עם תחבולה ותקיפות. אני אדע לטפל בעזה כמו שעשיתי בצוק איתן".

"מה שצריך לעשות, כבר היום, זה שכל בתי המחבלים ביהודה ושומרון בשנתיים האחרונות – להרוס אותם, לטפל בהנהגת חמאס בצורה תקיפה, לבטל את ההוראה השערורייתית של מערכת הביטחון שלא יורים במחבלים משגרי עפיפונים. אם היו מקשיבים לי לפני שנה שצריך לירות במשגרי עפיפונים, לא היינו מגיעים למצב הזה. הגיע הזמן לתת לי את המפתחות לטפל בבעיית עזה. אני יודע מה צריך לעשות", טען יו"ר הימין החדש.