במהלך חיפוש שערכו היום סוהרים ניסה אסיר לשלוף דוקרן. הסוהרים השתלטו עליו ומנעו את הפגיעה. לא היו נפגעים באירוע. בעקבות המקרה, כוחות השב"ס החלו בסריקות נוספות בעקבותיו, פשטו על אגף חמש בכלא והחרימו ציוד של האסירים

במהלך חיפוש שערכו היום (שני) סוהרים בבית סוהר קציעות ניסה אסיר לשלוף דוקרן – יום לאחר המהומות בכלא בהם נפצעו שני סוהרים. הסוהרים השתלטו עליו ומנעו את הפגיעה. לא היו נפגעים באירוע. בעקבות המקרה, כוחות השב"ס החלו בסריקות נוספות בעקבותיו, פשטו על אגף חמש בכלא והחרימו ציוד של האסירים.

כזכור, אמש נדקרו שני סוהרים על ידי אסירי-מחבלי חמאס בבית הסוהר קציעות. אחד נפצע במצב הקשה ופונה במסוק חיל האוויר לבית החולים סורוקה שבבאר שבע שם עדכנו כי מצבו יציב, הפצוע הנוסף טופל במקום בסוף הוחלט כי אינו נזקק לפינוי. הפצועים הם שני קצינים, אחד מהם קצין אג"מ של הכלא.

מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי, אסירי חמאס הוצאו מתאיהם באגף 4 והיו אמורים לעבור לאגף אחר, שני אסירים התנפלו על הסוהרים בעזרת דוקרנים ופצעו שניים. במקביל, תשעה אסירים-מחבלים נפצעו במהלך התקרית ופונו לבית החולים, חלקם במסוק.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר הבוקר בביקור בבית החולים כי "האירוע אתמול הוא אירוע חמור במיוחד, שבו מחבלי חמאס תוקפים ודוקרים סוהרים וקצין שמבצעים את משימתם. אירוע הטרור בכלא קציעות מוכיח כמה השב"ס נמצא בחזית המאבק בטרור. פרויקט מיסוך הסלולר נועד למנוע הכוונת טרור ופיגועים מתוך בתי הכלא הביטחוניים. הוא פרויקט הכרחי וחיוני שנמשיך ליישמו בתמיכת כל מערכות הביטחון ולא נירתע משום איומים ובטח שלא ממתקפות טרור".

"כשרואים שמחבלי חמאס בבתי הכלא מבצעים אירועי טרור כדי לבלום את הפרויקט הזה ברור לכולנו מה החשיבות האדירה של הפרויקט וכמה רצוי היה שהוא יקרה לפני שנים רבות. זה אינטרס בטחוני ראשון במעלה להפסיק את התופעה החמורה הזו. לאור אירועים אלו התחזקנו בדעתנו כמה הפרויקט חשוב למנוע פיגועים", אמר ארדן, והוסיף כי הסוהר שנפצע "הוא בהחלט חזק, וחיזק גם אותי, ומבין היטב את חשיבות המשימה שהוא וכל הסוהרות והסוהרים מבצעים כל יום". עוד הוא אמר כי "אותם מחבלים שהיו מעורבים באירוע ישלמו מחיר כבד על אירוע הטרור שהיו מעורבים בו אמש".