השר יריב לוין המשמש כממלא מקום ראש הממשלה בזמן שהותו בארצות הברית מצהיר הבוקר כי: "זה אירוע חמור מאוד. ברור שנידרש כאן לתגובה שהיא עליית מדרגה אך צריך לומר בכנות – המצב הזה יכול להביא אותנו למבצע רחב"

בעיצומו של המצב הביטחוני בישראל, מרבית בכירי הממשלה בחו"ל. ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בארצות הברית, כך גם מ"מ שר החוץ ישראל כץ. נתניהו ממשיך לקיים התייעצויות ביטחונית מרחוק אך הקבינט ככל הנראה לא יתכנס לפני מחר אז יחזור נתניהו לישראל. בינתיים, השר יריב לוין משמש כממלא מקום ראש הממשלה והשר יואב גלנט הוא ממלא מקום ראש הממשלה לצרוך כינוס הקבינט במקרה הצורך.

השר יריב לוין, כאמור מ"מ ראש הממשל אמר הבוקר בראיון ל'103' כי, "זה אירוע חמור מאוד יחד עם אירועים לא פחות חמורים של טילים שנורו על הדרום. צריך להסתכל על הדברים בצורה מפוכחת ולא מתלהמת ומבישה כפי שחווינו הבוקר מפי צד אנשים שמתיימרים להיות מנהיגים של המדינה. המאבק בטרור הוא מאבק מתמשך ולא מסתיים בין לילה. מהלך ההתנתקות והיציאה מעזה הייתה שגיאה גדולה מאוד שיצר מציאות בלתי נסבלת עם מבצעים שחוזרים על עצמם פעם אחר פעם ומוכיחים שאין תחליף לאחיזה שלנו בשטח. כדאי שאת הלקח הזה נלמד בנוגע ליהודה ושומרון. ברור שנידרש כאן לתגובה שהיא עליית מדרגה אך צריך לומר בכנות – המצב הזה יכול להביא אותנו למבצע רחב".

לדבריו, ייתכן ונגיע למבצע גם כעת לפני הבחירות, "אני חושב שאסור שעיתוי של מבצע יהיה תלוי בבחירות או בכל דבר אחר. אם נכריז מראש שבגלל הבחירות אנחנו כובלים את ידי הצבא מלפעול התוצאה תהיה כרטיס פתוח לארגוני הטרור לבצע פיגועים ופעולות טרור וזה כמובן לא מתקבל על הדעת".

לוין תקף את יו"ר הימין החדש, "שמעתי את ההתלהמות הלא אחראית של נפתלי בנט שיושב כבר שש שנים בקבינט ובמוקד קבלת ההחלטות. אלו דברים שצריך לגנות אותם. כשאדם המתיימר להיות ראש הממשלה חושב שנתניהו עומד לשלוח מתנקשים שיחסלו אותו, זה דבר הזוי. כעת גנץ קורא לראש הממשלה למהר ולחזור לארץ תוך ביטול הפגישה עם נשיא ארצות הברית. ביטול הפגישה יהיה לפרס חסר תקדים עבור ארגוני הטרור. אלו דברים היסטריים ולא רציניים".

לדבריו, "אין ספק שאנחנו נידרש כאן לפעולה הרבה יותר עמוקה ולמבצע הרבה יותר רחב. האחריות של ראש הממשלה וההנהגה היא להיכנס למבצע צבאי רק כאשר מיצו האפשרויות האחרות. אני חושב שהגיבוי הציבורי והקונצנזוס הרחב שנעשה כבר הכל כדי להימנע ממבצע הוא חיוני כדי שנוכל להצליח במשימה הזו. ראש הממשלה ממשיך לנהוג באחריות רבה ובאופן נכון. למרות האירוע הלא פשוט הזה הוא עושה זאת בהצלחה".