בעקבות ירי הרקטה לעבר מושב משמרת בשרון, תקף צה״ל עשרות יעדי טרור ובהן גם בניין מטה של חמאס, המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס ולשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה

עדכון אחרון – 21:50

דובר צה״ל מוסר כי מטוסי ומסוקי קרב של צה״ל תקפו בשעות האחרונות לאורך רצועת עזה מספר מתחמים של ארגון הטרור חמאס בשאטי, בבית חנון, בסג׳עייה, ובמקומות נוספים ברחבי הרצועה. במהלך התקיפה נתקפו מתחמים צבאיים, פירי מנהרות המשמשות להעברת אמצעי לחימה, עמדות צבאיות ועמדות שיגור רקטות.

עד כה תקף צה״ל עשרות יעדי טרור ובהן גם בניין מטה של חמאס, המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס ולשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה. צה״ל ממשיך בשעה זו לתקוף מטרות טרור ברצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי, "התקיפות מבוצעות בתגובה לירי הרקטה לעבר שטח ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועה וממנה. צה״ל נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים שונים ככל שיידרש. סל הכלים העומד בפני צה״ל רחב והוא נחוש להמשיך ולפעול אל מול ארגון הטרור חמאס וארגוני הטרור האחרים הפועלים מרצועת עזה".

מקודם יותר פירט צה"ל על תקיפת בניין מטה של חמאס, מדובר מבנה בן שלוש קומות הממוקם בצברא ברצועת עזה. מדובר במטה סודי של ארגון הטרור חמאס שמשמש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. מחלקת המודיעין הצבאי של חמאס אחראית על איסוף ומחקר מודיעין כנגד מדינת ישראל.

על התקיפה של לשכת הנייה נמסר כי, מטוסי קרב של צה"ל תקפו כעת את לשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה הממוקמת בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. המבנה שנתקף, משמש כמשרד לפגישות צבאיות רבות ונתקף בעבר במבצע "עמוד ענן". מדובר בנכס שלטוני מרכזי שמשמש צרכים צבאיים של ארגון הטרור חמאס שנתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל כעת ברצועת עזה.

בנוסף, מטוסי קרב תקפו מבנה בן חמש קומות הממוקם בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. המבנה שנתקף שימש את ארגון הטרור חמאס לצרכים צבאיים, כמשרד לביטחון הפנים. מדובר בנכס שלטוני מרכזי שמשרת את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ונתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל כעת ברצועת עזה.

בעקבות ירי הרקטה לעבר מושב משמרת בשרון, באופן חריג הוכרז על מספר אזורים בעוטף עזה כשטחים צבאיים סגורים במטרה להרחיק אזרחים מהמקום ולהכין את הקרקע לתגובה שייתכן שתהיה יוצאת דופן ביחס למקרים קודמים. נציין כי בעבר הכריז צה"ל מספר פעמים על שטח צבאי סגור באירועים שונים ובפרט כשהמתיחות בדרום גברה, אך הפעם היקף החסימות והאזורים שעליהם הוטל הצו חריגים בהיקפם.

‏גם במ.א שער הנגב ביטלו חוגים היום אחה"צ. במכתב שנשלח להורים נכתב, "עקב המתיחות הביטחונית אנחנו מבטלים היום את החוגים. ההסעה האחרונה תצא בשעה 15:00 מקרית החינוך. מדריכי הילדים מיודעים. אנו נמצאים בקשר עם כוחות הביטחון ונעדכן בכל מה שידרש כאשר יהיה צורך". כמו כן בצה"ל אסרו כינוס תושבים בעוטף עזה מעל ל-300 איש.

כזכור, שבעה בני אדם נפצעו לפנות בוקר (שני) מפגיעת רקטה שנורתה משטח רצועת עזה בבית במושב משמרת שבשרון. בפצועים אישה בת 60 ואישה בת 30 במצב בינוני. חמישה נוספים, בהם שני תינוקות וילדה בת 12, נפצעו קל ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. בנוסף, טופלו כמה נפגעי חרדה ואחרים שנפצעו קל מאוד בדרכם למרחב המוגן. כתוצאה מפגיעת הרקטה, הבית קרס ועלה באש.

ראש הממשלה המכהן גם כשר הביטחון בפועל שוהה כעת בוושינגטון וצפוי להיפגש עם נשיא ארה"ב טראמפ בשעות הערב שעון ישראל ולאחר מכן יקצר את ביקורו וישוב ארצה. על פי ההערכות נתניהו ינחת בישראל לא לפני יום שלישי בבוקר כך שתגובה משמעותית ואף יציאה למבצע רחב היקף.

במקביל, הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה החלו הבוקר (שני) החלו בפינוי המפקדות, כך דווח בתקשורת הפלסטינית. זו דרכם להתכונן, ככל הנראה, לתקיפה ישראלית בתגובה לשיגור הרקטה שפגעה בבית במושב משמרת בשרון, במידה וזו תגיע. מנהיג חמאס ברצועה, יחיא סנוואר, ביטל את הנאום שתכנן לשאת אחר הצהריים.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע הבוקר על סגירת המעברים ארז וכרם שלום, וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה עד להודעה חדשה. בצה"ל מאשימים את חמאס ומטילים עליו את האחריות המלאה לירי הרקטה.

כמו כן, בתקשורת הפלסטינית מדווחים כי משלחת מצרית החלה במגעים עם חמאס, במטרה לדעת מה בדיוק קרה. גורמים ברצועה מעריכים כי סופת הברקים שהתרחשה במהלך הלילה הובילה להפעלת הטיל.