זמן קצר לאחר ההכרזה על הפסקת האש התחדש הירי לעבר הנגב וצה"ל המשיך לתקוף יעדים שונים בעזה: מטוסי קרב תקפו 15 יעדי טרור, בהם מתחמים צבאיים של חמאס והג'יהאד האסלאמי. מתחילת סבב ההסלמה נורו לישראל כ-80 רקטות

רצף של אזעקות צבע אדום נשמע הלילה בעוטף עזה, זאת לאחר הדיווחים סותרים מעזה בנוגע להשגת הפסקת אש בין ישראל לחמאס, אחרי יממה של עימותים. האזעקות נשמעו במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ואשכול, חוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון וכן בעיר שדרות. לא דווח על נפגעים. מאז הפסקת האש נכנסה לכאורה לתוקף בשעה 22:00 זוהו 30 שיגורים לעבר שטח ישראל, כשכמה מהם יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל וכמה נפלו בשטחים פתוחים.

בסך הכל בסבב ההסלמה הנוכחי זוהו למעלה מ-80 שיגורים. זאת, חרף הודעת דובר חמאס, פוזי ברהום, על הצלחת המאמצים המצריים להשיג הפסקת אש בין הצדדים. כמו כן, הפלסטינים דיווחו על תקיפה ישראלית נוספת, שבוצעה במתקן חמאס דרומית מערבית לעיר עזה. כוחות צה"ל החלו לנוע לאזור.

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בדיר אל באלח במרכז רצועת עזה, כך מסר דובר צה"ל. בנוסף נתקפו על ידי טנקים ומסוקי קרב מספר מטרות צבאיות של חמאס. מוקדם יותר נמסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו כ-15 יעדי טרור בצפון רצועת עזה בהם מתחם צבאי של חמאס בבית חאנון ומתחם צבאי של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בבית להיא.

בעזה דווח כי חיל הים ירה לעבר נמל חאן יונס וכלי טיס הפציץ מתקן תת-קרקעי ממזרח לעיר עזה ליד גדר הגבול. הג'יהאד האיסלאמי מסר כי "אם התוקפנות תימשך, ההתנגדות לא תהסס לרגע למלא את תפקידה. ההתנגדות הפלסטינית מתחילה והיא זאת שתסיים". מנגד, בכיר ישראלי אמר: "הכול תלוי בחמאס".

אחת הרקטות שנורו אמש פגעה ישירות בבית בעיר שדרות. בני המשפחה שהו בתוך הבית אך רק שניים לקו בחרדה. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים בשמי שדרות, ככל הנראה בשל יירוטים של מערכת "כיפת ברזל". קודם לכן פצצת מרגמה התפוצצה בשטח פתוח ללא נפגעים או נזק.

הבוקר קיימו בכירי מערכת הביטחון הערכת מצב בקריה. ראש הממשלה נתניהו שהקדים את חזרתו לארץ בשל ההתפתחויות בדרום והמריא הלילה בחזרה מוושינגטון, יגיע ישירות לדיונים. לפני שעלה למטוס אמר נתניהו: "החמאס צריך לדעת שאנחנו לא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים, זה לא קשור לשום דבר , לשום תאריך, אין על הצרכים של ביטחון ישראל, נתנו תגובה מאוד עוצמתית".

רשימת האזעקות מאז חידוש ירי הרקטות אמש:
22:48: שדרות, מועצות אזוריות אשכול ושער הנגב
22:52: מועצות אזוריות שדות נגב ושער הנגב
22:54: מועצה אזורית חוף אשקלון
23:16: שדרות, שער הנגב
23:17: מועצה אזורית שער הנגב
23:18: נתיבות, מועצות שדות נגב, שער הנגב, מועצה אזורית בני שמעון
00:22: אשכול
00:55: אשכול
01:04: אשכול
01:05: מועצה אזורית אשכול
01:32: חוף אשקלון, אזור תעשייה אשקלון
01:55: חוף אשקלון, אזור תעשייה אשקלון
02:37: חוף אשקלון, שער הנגב
03:14: שדרות, שער הנגב