יוזמה חדשה: רק שבועיים נותרו עד ההליכה לקלפי, ופעילי שטח של הימין יוצאים במהלך שעשוי להכריע את תוצאות הבחירות. פעילים של הליכוד, הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין הקימו מטה להעלאת אחוז ההצבעה. "כל מנדט יכול לשנות את התמונה"

בשבוע האחרון הקימו פעילים של הליכוד, הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין, מטה שנועד למצות את פוטנציאל ההצבעה של המחנה הלאומי. שמו של המטה "זזים ימינה", ומטרתו להמריץ מצביעים של מפלגות ימין שלא התכוונו להצביע, לממש את זכותם האזרחית. עם זאת, הפעילים לא יפעלו למען מפלגה מסוימת, אלא ידרבנו הצבעה רק למען אחת המפלגות הימניות. הפרטים נחשפו הבוקר ב'ישראל היום'.

הרקע ליוזמה הוא גידול של 8.1% במספר בעלי זכות ההצבעה, שמשמעותו 434 אלף בוחרים חדשים, בהשוואה לבחירות הקודמות בשנת 2015. בנוסף, מניתוח דפוסי הצבעה באזורים המזוהים עם הימין, עולה כי במקומות מסוימים אזרחים נשארים בבית ולא מגיעים להצביע. בברכת ראש הממשלה נתניהו, הימין החדש ואיחוד הימין, החל לפני כשבוע לפעול המטה הבלתי מפלגתי למען המחנה הלאומי.

פעיל הליכוד מירושלים שמוביל את היוזמה מרדכי בניטה אמר: "במצב הקיים היום, מנדט או שניים יכולים לשנות את התמונה. מה שאנו מתכוונים לעשות הוא לאתר קלפיות שבהן היה שיעור הצבעה נמוך אבל התמיכה לימין היתה גבוהה. נשלח אנשים לדפוק על כל הדלתות, לומר לאנשים לצאת להצביע וגם להציע עזרה. מה שחשוב זה שאיננו מפלגתיים, ולא נפעל למען מפלגה זו או אחרת".