צילום: צילום: פלאש 90

גורם מדיני בכיר: "אין סיכום על הפסקת אש, ערוכים לתת מכות קשות יותר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת לפני זמן קצר בנתב"ג לאחר פגישתו עם נשיא ארצות הברית טראמפ. גורם מדיני מסר כי נתניהו עודכן במהלך הטיסה כל העת. "ההנחיה לצה"ל הייתה להמשיך לתקוף ולא הייתה הסכמה על הפסקת אש. זה יצא מחמאס"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת היום (שלישי) בשעות הצהריים והגיע להערכת המצב המתקיימת בקריה נוכח ההסלמה בדרום. לפי גורם מדיני בכיר, במהלך הטיסה עודכן נתניהו בכל הפרטים והוא הבהיר כי ההנחיה לרמטכ"ל הייתה להמשיך לתקוף ללא שום הסכמה על הפסקת אש. הגורם ציין כי המכות שחמאס ספג היו הקשות ביותר מבחינת תשתיות מאז צוק איתן – הלשכה של הנייה וכן בניין שכלל מנגנונים רבים של חמאס. לצד זאת ציין הגורם שהמתיחות טרם הסתיימה ויש לראות אם זה מתפתח.

לפי אותו גורם, "חילופי האש האחרונים היו בשעה 3:30, אנחנו תקפנו אחרונים. הם לא הגיבו. המכות שהם ספגו היו הקשות ביותר מבחינת תשתיות מאז 'צוק איתן'. משרדים, לשכות, מפעלים זה כולל גם את הלשכה המדינית של הנייה, בניין שכלל הרבה מנגנונים של חמאס. היו מכות קשות, רואים את זה בקריסת הבניינים, זה מזכיר את הסוף של 'צוק איתן'". בישראל אותתו לרצועת עזה כי אם חמאס לא יפריח בלונים וימשיך להימנע משיגור רקטות – הולכים להרגעה.

הגורם התייחס בדבריו גם להכרה האמריקנית בריבונות הישראלית ברמת הגולן ואמר כי "ההכרה בגולן חשובה מבחינה היסטורית ומדינית משום שאנחנו בעימות עם אירן אבל מקבלים גיבוי מוחלט ומעצמתי. הדבר השני הוא בקביעת העיקרון שלפיו למרות שאומרים שאי אפשר להחזיק בשטח כבוש – הנה כן אפשר אם זה חלק ממלחמת מגן".

גורם מדיני בכיר הוסיף כי נתניהו הציג לטראמפ תוכנית להוצאת האיראנים מסוריה – אליה הוא מנסה לרתום גם את הנשיא פוטין. "זו אפשרות לפתרון של סוריה שמוציא את איראן משם. זה רעיון שמצא חן בעיני פוטין, זה מצא חן בעיני טראמפ. מחברים את פוטין ואת טראמפ", מסר הגורם.

עד כה בסבב הלחימה האחרון בוצעו כ-60 שיגורים לשטח ישראל, וכ-60 תקיפות אוויריות של צה"ל בשטחי הרצועה. כאמור בין יעדי הטרור שהופצצו: לשכתו של יושב-ראש חמאס בעזה איסמעיל הנייה, ובניין בן 5 קומות שבו שכן עד אמש המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור. בעזה משמיעים קולות דומים: בחדר המבצעים המשותף של הפלגים הפלסטינים הועבר מסר לירושלים לפיו הם מחויבים להפסקת האש – וכן למשוואה המוכרת של "שקט יענה בשקט".

נתניהו, שאמור היה לנאום בכנס איפא"ק בהמשך היום, אמר לפני שהמריא הלילה כי תגובת צה"ל לירי הרקטה לשרון הייתה "מאוד מאוד עוצמתית", וכי "חמאס צריך לדעת שלא נהסס לעשות את כל הצעדים הדרושים לפי צרכי ביטחון ישראל".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן