עשרות תושבי עוטף עזה הגיעו להפגין נגד מדיניות הממשלה בניר-עם ובשדרות, וחלקם הבעירו צמיגים. המפגינים, שדורשים להחזיר את השקט לעוטף עזה ולא להיכנע לטרור חמאס, מחזיקים שלטים ''דין שדרות כדין תל אביב'' ו''דין עפיפון כדין קאסם''

עשרות מתושבי עוטף עזה ושדרות יצאו הערב להפגין בכניסה לעיר במסגרת הפגנה שארגנה קבוצת "מטות מחאת הדרום". הם הניפו שלטים ודרשו ממשלת ישראל לשים סוף למצב הביטחוני הקשה בדרום. ההפגנה החלה בדיוק כשצה"ל הודיע על חזרה מלאה לשיגרה, אולם כעבור דקות נשמעה אזעקת צבע אדום ונורתה רקטה למועצה האזורית אשכול.

מלי פנינה טפירו, תושבת שדרות, אמרה באחת ההפגנות: "סיימתי לנדב את החוסן שלי. ממשלת ישראל אונסת אותי יום יום 18 שנים, שלוש וחצי שנים מאז צוק איתן, לא עשן כלום. השאירו אותנו עם שריפות, בלונים. אנחנו בטיפולים פסיכולוגיים. אנחנו כבר לא נהיה פראיירים".

"במדינה ללא מדיניות לאורך שנים, תושבי העוטף רגילים לשלם את המחיר", אמר אחד המפגינים, עדי חמוי. "מחר הלימודים מתקיימים כרגיל תודות למערכת חינוך שמיומנת לשעות חירום אך הורים רבים בוחרים להשאיר ילדים בבתים. אין מדיניות של שעת חירום ולכן נאלצים חלק מההורים ללכת לעבודה. איחוד מטות המאבק בדרום קוראים לממשלה להתעורר ולהפסיק עם שיקולים צרים וציניים על גב הביטחון של חבל ארץ שלם. נדרשת תכנית אסטרטגית ברורה כדי להביא לפתרון אמיתי לטווח ארוך".

יוסף טימסיט, תושב שדרות, אמר כי "המצב הביטחוני על הפנים. ראש הממשלה נמצא בארצות הברית. חיכינו שיבוא לפה ויפתח עליהם. שום דבר לא קורה. ביבי, תפסיק להתעסק בעניינים המשפטיים שלך. צא לשטח, לעיירות הפיתוח, אנחנו הכוח שלך. במידה שלא תסגור את העניין הזה עוטף עזה יתחשבנו איתך בבחירות".

לדברי טימסיט, "דין שדרות לא כמה דין תל אביב. אני רואה את ההבדל. רק אתמול שלחו להם איזה טיל אחד לשרון, כל מהדורות החדשות עליהם. אנחנו כבר 15 שנה חוטפים פה קסאמים בצרורות על גבי צרורות, אף אחד לא שורף את העיר הזאת. הדם שלי כתום, שלהם אדום. ככה אני מרגיש, כל תושבי שדרות מרגישים ככה".