זעזוע: בית הכנסת בגילה חולל, ספרי התורה בוזו

ונדליזם בבית הכנסת: פורעים פיזורו אבקת מטף לכיבוי שריפות בכל שטח בית הכנסת ואף נפרצו ארונות הקודש וארונות נוספים. רב בית הכנסת: "בחסדי ה׳ יתברך לא נגנבו ספרי תורה ואף גנבו כספת של בית הכנסת שלמזלנו לא היה בו כסף"

בלילה שבין מוצאי שבת לראשון נפרץ בית הכנסת ״חזון נחום״, בית הכנסת של הקהילה החרדית בשכונת גילה בירושלים בראשות רבה של השכונה, הגאון הגדול ר׳ אליהו שלזינגר שליט״א. מתפללי בית הכנסת של השעה 6 מיהרו להזעיק את המשטרה ובסיוע של המחלקה לזיהוי פלילי החלו לבדוק אחר טביעת אצבעות.

במהלך הפריצה נעשה ואנדליזם באמצעות פיזור אבקת מטף לכיבוי שריפות בכל שטח בית הכנסת ואף נפרצו ארונות הקודש וארונות נוספים. כמו״כ, שברו דלתות בכל בניין בית הכנסת ונזקים רבים נוספים. בחסדי ה׳ ספרי התורה הושארו בבית הכנסת, אך הוטז באופן מזעזע וחומר של מטף בארונות ספרי התורה ובארונות הספרים.

הרב אליהו שלזינגר אמר: ״במוצאי שבת האחרון הייתה פריצה למבנה בית הכנסת וחדרי הספח של בית הכנסת וההיכל. נפרצו ארונות קודש במכשירי פריצה. בחסדי ה׳ יתברך לא נגנבו ספרי תורה ואף גנבו כספת של בית הכנסת שלמזלנו לא היה בו כסף. זה פעם ראשונה שיש פריצה לבית הכנסת של הקהילה מזה למעלה מ-40 שנה. הנהלת בית הכנסת החליטה לשמר את בית הכנסת להמשך תפעול של 24 שעות בהתאם לסטנדרטים הבטיחותיים המחמירים״.

כסף של ישיבת בין הזמנים שנשכח ביציאה מבית הכנסת ושניצל עם הקופסה ועליה אבקה שחורה לזיהוי טביעת אצבעות של מז״פ המשטרה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו