הדר גולדין ואורן שאול הי"ד

טלוויזיית חמאס: מתגבשת עסקת חילופי שבויים כחלק מהסכם הרגיעה

ערוץ הטלוויזיה המזוהה עם חמאס דיווחה כי כחלק מהסכם הרגיעה בין חמאס לישראל צפויה להתבצע גם עסקת חילופי שבויים, וכי "השעות הקרובות צפויות להיות מכריעות בנוגע לסוגייה". מ"מ שר החוץ: "אלו ידיעות פיקטיביות". משפחת גולדין: "צורכי בחירות"

ערוץ 'אל-קודס' המזוהה עם ארגון הטרור חמאס דיווח הבוקר (שלישי) כי בין ההבנות המתגבשות בין ישראל לארגון הטרור – תיתכן עסקת חילופי שבויים ואסירים. עוד נאמר, כי "השעות הקרובות קריטיות ויכריעו את הכף". ארגון חמאס הכחיש את הדיווח ובישראל טרם אישרו או הכחישו.

במשך החודשים באחרונים, על רקע המגעים בין ישראל לרצועת עזה בענייני הסדרה והרגעה, עלה עניין זירוז חילופי השבויים בין ישראל לחמאס. בארגון דרשו את שחרורם מחדש של כל האסירים ששוחררו בעסקת שליט ונכלאו מחדש. מנגד בישראל התעקשו על החזרת גופות החיילים והאזרחים המוחזקים ברצועה. אז, נתקע הדיון בנושא, אך על רקע השיחות בימים האחרונים נראה שמשהו השתנה.

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כ"ץ, אמר ב'כאן חדשות' כי הוא "לא חושב שזה מונח על הפרק, אלו ידיעות פיקטיביות". השר יואב גלנט אמר בגלי צה"ל כי "השבת גולדין ושאול היא דרישה כחלק מהסכם שיתקבל, אבל זה לוקח זמן. העניין מורכב". שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לדיווחים ואמר בראיון ל'גלי צה"ל כי, "לא מדווחים כרגע על שום דבר, אנחנו מתנגדים לכל הטבה הומניטרית עד שאין חזרה של הבנים".

לאה גולדין, אמו של החייל החטוף סגן הדר גולדין ז"ל, הגיבה על הדיווח וטענה בראיון ל'ערוץ 12' כי "אם היה קורה באמת משהו היו מודיעים לנו, זה תעלול פרסומת לקראת הבחירות". עוד הדגישה האם כי כל הזמן ראש הממשלה נתניהו מבטיח למשפחות כי לא תהיה הסדרה ללא השבה של החיילים, אך זה לא קורה. "מוציאים עוד פעם פייק ניוז, שבענו מהודעות כאלו וחוסר מעש בנושא. הוא מוכר אותנו כל פעם מחדש".

בד בבד, העיתון אל-אחבאר דיווח כי משלחת קטרית צפויה להגיע לרצועה השבוע, כדי לבחון את העברת הכסף הקטרי לעזה. כמו כן, העיתון הפלסטיני אל-קודס דיווח כי שליח האו"ם לרצועה, ניקולאי מלאדנוב, נפגש אתמול בירושלים לפני כניסתו לרצועה עם משלחת המודיעין המצרי ועם בכירים ישראלים. במקביל, מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות צה"ל עצרו הלילה את בכיר חמאס בגדה, חסן יוסוף בביתו שברמאללה.

במקביל לדיווחים על רגיעה, נמשכת המתיחות בדרום, כאשר התרעת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית שער הנגב ולאחר בדיקה נמסר מצה"ל כי מדובר בהתרעת שווא. בנוסף, לוחמי חיל הים פתחו הבוקר באש לעבר כלי שיט פלסטינים בדרום רצועת עזה, זאת לאחר שחרגו מהאזור המותר לתנועה בים. התקרית התרחשה במרחב הדיג מול חאן יונס ורפיח כשמדובר באזור המשמש לרוב להברחות ממצרים. לא דווח על נפגעים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *