הבוקר מתפרסמים פרטים חדשים על המבצע להשבת גופתו של זכריה באומל ז"ל לאחר 37 שנים וגם על אופן הסיקור של המבצע בעולם הערבי. "הרוסים עזרו לישראל בהקשר הזה ולא ספרו את אסאד. אולי אפילו גייסו אותם בלי שהם יידעו מה הם מחפשים"

ככל שעוברים הימים מסיום מבצע זמר נגה להשבת גופתו של זכריה באומל ז"ל לאחר 37 שנים, מתפרסמים פרטים חדשים על המבצע וגם על אופן הסיקור של המבצע בעולם הערבי.

הכתב לעניינים ערבים צביקה יחזקאלי בחדשות 13, התייחס הבוקר בראיון לאופן שבו סיקר העולם הערבי את מבצע איתור והשבת גופתו של באומל מסוריה. "זה ממש מעניין לראות את האופן שבו הנושא סוקר, במיוחד ברשתות החברתיות. אקח אותך לבלוגר לבנוני שאמר כזה דבר: "תראו מה ישראל עשתה כדי להשיב חייל אחד אחרי 37 שנה. הפכו לנו את כל הקברים במחנה הפליטים ירמוכ, חיפשו וחיפשו ולא התייאשו", וזה אומר משהו עלינו. הבלוגר הוסיף, "זה אומר משהו עלינו, מאות ואלפי הרוגים בסוריה ובלבנון מתחת להריסות ואף אחד לא ידאג להם, ראיתי מה זה עוצמה מוסרית של מדינה", הוא כותב".

יחזקאלי ציין עוד כי "זה לוקח אותי לדברים שכתב אחד הפובליציסטים הערבים הבכירים ביותר אחרי שחרור גלעד שליט, אחרי שנפל בשבי ושוחרר ב-2011. הוא כתב מאמר שהסעיר את העולם הערבי. הכותרת שלו הייתה: 'הלוואי והייתי חייל ישראלי'. אמרו לו 'מה? אתה רוצה להיות חייל ישראלי?' הוא ענה: 'כן. ברגע שראיתי מה מדינת ישראל עשתה, כמה מחבלים היא שחררה כדי להחזיר חייל אחד, הייתי רוצה להיות ישראלי'".

הוא אף הוסיף פרטים חדשים שפורסמו ברשתות התקשורת הזרות, "לפי מה שהם מספרים, זה קרה במחנה הפליטים ירמוכ. מדובר במחנה פליטים פלסטיני שנמצא ממש צמוד לדמשק, בפאתיה המזרחיים של דמשק. המקום הזה הפך להיות כיס התנגדות נגד אסאד. דאע"ש שלט שם, וגם חמאס, ועכשיו אסאד נוקם שם ומרעיב את המחנה. בשלב מסוים אנשי ג'יבריל מספרים שהרוסים הגיעו לאזור וסילקו את אנשי דאע"ש, הפכו את הקברים, חפרו וחפרו והוציאו מאות גופות. אז כנראה מדובר באחד השטחים שדאע"ש שלט בו, ומשם הרוסים הוציאו את הגופות. זה היה, ככל הנראה, בית קברות פלסטיני של שהידים פלסטינים מהחזית העממית".

"בעולם הערבי אומרים 'לא ראינו אף פעם כזו נחישות'. יכול להיות שגם הסורים עזרו להם, כמו שצוין בפרסומים, וכנראה שהם לא ידעו מה הרוסים מחפשים. ייתכן שהרוסים פשוט עזרו לישראל בהקשר הזה ולא ספרו את אסאד והאנשים שלהם. אולי אפילו גייסו אותם בלי שהם יידעו מה הם מחפשים".

עוד בנושא
ראש צוות השבויים והנעדרים במשרד ראש הממשלה, ירון בלום, חשף פרטים חדשים על המבצע להשבת זכריה באומל הי"ד: "אנשים שאומרים שזה בגלל תקופת בחירות – זו שטות אחת גדולה. נתניהו מוצא הרבה מאוד זמן לעסוק בנושא הזה"