יו"ר כחול לבן הבטיח כי לא יבוטל הסכם הרוטציה בינו לבין לפיד: "לפיד יהיה ראש ממשלה מצוין". התחייב: "לא נחזור לקווי 67', נשמור על ירושלים כמו שצריך". הצטרף לטענת נתניהו: "אנחנו נהיה המפלגה הגדולה ביותר ונקים את הממשלה"

יו"ר כחול לבן בני גנץ המשיך הערב בטענה כי המפלגה הגדולה היא זו שתרכיב את הממשלה הבאה, "אני מסוגל להקים קואליציה, אנחנו רואים מה קורה ברחוב ובשטח, הציבור יאמר את דברו ונהיה המפלגה הגדולה. אנחנו כבר מדברים עם אנשים, הקמנו קואליציה קטנה לפני הבחירות ואחרי הבחירות נקים קואליציה גדולה", אמר בראיון ל'חדשות 12'. לדבריו, "אנחנו נהיה המפלגה הגדולה ביותר, ואז לא יהיה כוח בעולם, גם לא המפלגות הקטנות. נתניהו הפסיק להיות הסיפור והם יבואו איתנו. אנחנו בקשר עם כל המפלגות, יש שיח של לפני הבחירות ויש שיח של אחרי. אנחנו נקים את הממשלה".

על חוסר הניסיון שלו אמר כי, "הישראלים יודעים היטב לאן הביאו אותם 13 שנים של נתניהו, לאן הוא הביא אותם ואיך הוא מסיים אותם. נראה לי שרמטכ"ל זה תפקיד מספיק בכיר וגדול כדי לעשות התחלה. עובדה, עשיתי כבר קואליציה של שלוש מפלגות, אני מכיר את וושינגטון, את נאט"ו, המזרח הרחוק, אני מאוד בקיא. מה קרה ב-13 השנים של נתניהו עם כל הניסיון שלו? בדיור? בפקקים? מה קורה בעזה עם כל ההכרזה של מר ביטחון?!". עוד הוסיף כי, "בוודאי שיש אתגר בניהול המדינה, אבל אני יודע לשבת עם מנהיגים ולהזיז תהליכים מורכבים, ועובדה שיצרנו אלטרנטיבה שלטונית ב-100 ימים, למה נתניהו כל כך לחוץ, למה הוא יורד כל כך נמוך?"

גנץ התייחס לשאלה שהפנה אליו המרואיין הקודם באולפן, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, על האפשרות ביטול הסכם הרוטציה עם מספר שתיים ברשימה יאיר לפיד, ואמר בנחרצות כי "קבענו הסכם רוטציה ואנחנו מתכוונים לעמוד בכל ההסכמים שקבענו". גנץ הוסיף כי "יאיר לפיד הוא שותף בכיר ומנוסה והוא יהיה ראש ממשלה מצוין". לדבריו, הטענה כי ביטול הרוטציה יוסיף עוד כשלושה מנדטים לכחול לבן, היא "ספין פוליטי של מפלגת העבודה, שנועד למשוך אליהם עוד קולות".

גנץ הבהיר את האמירה שלו כי עיתוי פרסום החזרת זכריה באומל היה ספין פוליטי, אך לא חזר בו מהדברים: "אני סבור שערך השבת הבנים והנעדרים בכל אחד מהזירות הוא עיקרון מאוד מאוד חשוב, אני עסקתי בכך כרמטכ"ל, אני אעסוק בכך כראש ממשלה, זה מאוד מאוד חשוב. אני בכלל מציע להקפיד לא לערבב שכול כאב ופוליטיקה. אני לא עירבבתי, אני שמחתי למען משפחת באומל, אני מאוד שמח שזכריה באומל ז"ל חזר למשפחתו ומחבק אותה. אני לא עשיתי ולא אעשה הון פוליטי משום דבר שקשור לשכול וכאב, אני שמח על ההישג הזה שנתניהו הביא, זה חשוב לחיילי צה"ל".

על עמדותיה המדיניות של מפלגתו אמר כי, "כחול לבן היא בעד חתירה לשלום, היא מחזיקה בחתירה לשלום כצו מוסרי-לאומי והיא מחזיקה לצדו את הצורך לשקול שיקולים ביטחוניים מהותיים. אנחנו נחתור לשלום, נחתור להניע מערכת מדינית ננסה לקרב את המערכת האזורית לתמוך בעניין הזה, נגדיר את בקעת הירדן כגבול המזרחי, לא נחזור לקווי 67', נשמור על ירושלים כמו שצריך, ואנחנו נראה מה יהיה הקצה. אני מציע להיכנס לתהליך ולראות מה ייצא ממנו בקצה".

עוד הוסיף כי, "ישראל צריכה לדעת שכחול לבן מובילה אותה מתוך ראייה ישראלית ציונית שמבקשת לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית ולא כמדינה דו-לאומית מצד אחד, והיא לא מוכנה לוותר על עקרונותיה ועל צורכי הביטחון שלה מצד שני. התוצאה המדינית שתקרה בקצהו של תהליך כן ומדיני… אנחנו נביא את זה לדיון וגם הפלסטינים יצטרכו להחליט שהם רוצים את הסיפור הזה. אנחנו כנים בכוונתנו וברצוננו לקדם את פוטנציאל השלום שמדינת ישראל צריכה לחיות בתוכו, גם נתניהו אמר שהוא בעד שתי מדינות בנאום בר אילן ולקח רוורס".

גנץ תקף את ראש הממשלה שמסרב להגיע לעימות מולו ואמר כי, "קיוויתי לשבת לצדו של ביבי ולדבר איתו על כמה דברים מאוד מהותיים, אבל לצערי הוא לא מרים את הכפפה כך שאני לא יכול לשאול אותו איך קרה שהוא לא מתייעץ איתי על הצוללות אלא עם בני הדודים שלו, למה הוא לא מגיע לרוטשילד, יש לי כמה שאלות מאוד מעניינות לשאול אותו, פספסתי את ההזדמנות אני מניח".