אסירי חמאס וארגוני טרור נוספים החליטו להשעות את שביתת הרעב בשל קיום משא ומתן בינם לבין שב"ס. על פי דיווחים שונים שב"ס הציע לאסירים הכנסת טלפון ציבורי אבל ללא הסרת המיסוך. גורמים בשב"ס: "השבשים ימשיכו להיות בבתי הכלא הביטחוניים"

שביתת הרעב של המחבלים הושעתה בגלל המשא ומתן המתנהל בין שב"ס להנהגת המחבלים בבתי הכלא, כך על פי הדיווחים ברשתות הפלסטיניות. כעת מתקיימת ישיבה בין נציגי המחבלים לבין שב"ס. מועדון האסיר הפלסטיני המוביל את השביתה אמר כי "הוחלט להאריך את המשא ומתן בכמה שעות נוספות ולדחות את פתיחת שביתת הרעב עד לסיומו".

הבוקר שני אסירים החזירו את ארוחת הבוקר שלהם, ועל פי התכנון השביתה הייתה אמורה להתחיל ממספר בודד של אסירים ולהעצים את כמות השובתים עם הזמן, והשיא ביום האסיר הפלסטיני המצויין ב17 באפריל בו ישבתו מאות אסירים במקביל. גורמים בשב"ס צוטטו באתר וואלה, כי הם "ערוכים כבר תקופה לא קצרה בבתי הכלא" וכי "מאז האירועים בכלא עופר ואחר כך האירועים בכלא רמון ובניסיון הרצח של שני קצינים בכלא קציעות על רקע הצבת השבשים (משבשי הקליטה הסלולרית שהותקנו בכמה בתי כלא), הבהרנו ובמהירים כי שירות בתי הסוהר נחוש לעמוד במשימה שלו והשבשים ימשיכו להיות בבתי הכלא הביטחוניים".

המחבלים דורשים שלשה דברים מרכזיים: חידוש ביקורי משפחות של אסירי חמאס וג'יהאד אסלאמי מרצועת עזה שהופסקו לפני כחצי שנה, ביטול המיסוך על הטלפונים הניידים והסרת הסנקציות שהטיל שב"ס על האסירים והחזרת התנאים למצבם הקודם. על פי דיווחים שונים ועל פי נציגי האסירים, מערכת הביטחון הציעה לאסירים אישור הכנסת טלפון ציבורי לאגפים שיהיה תחת האזנה אבל ללא הסרת המיסוך (חסימת קליטה סלולרית שהופעלה כנגד הברחת פלאפונים סלולריים), וכי שאר הדרישות כמו הסרת הסנקציות, שיפור תנאי הכליאה שלהם, יגיעו לדיון רק לאחר הבחירות בישראל.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס אתמול לשביתה ואמר כי "בשירות בתי הסוהר נערכים לתגבר את הכוחות בתוך בתי הסוהר עם רופאים ופרמדיקים כדי שלא יהיה צורך לפנות את האסירים, שיציפו את בתי החולים האזרחיים. אנו מקווים שהם יישברו לפני כן". יו"ר 'הימין החדש' השר נפתלי בנט מתח ביקורת על הדיווחים כי שב"ס נכנע לדרישות האסירים ואמר כי "הסכמת ראש הממשלה להעניק טלפונים למחבלים חמאס בכלא הישראלי היא כניעה מבישה לאיומי יחיא סינוואר". עוד אמר בנט "אני קורא לראש הממשלה נתניהו לחזור בו. מחבלים-רוצחים שמחליטים לשבות רעב – שישבתו".