⁤󠀲󠀶󠀸󠀴󠀱󠀱󠀱󠀰󠀳⁢󠀹󠀷󠀲󠀵󠀴󠀸󠀵󠀱󠀹󠀵󠀲󠀷⁣⁣⁣אברכים שיצאו בשבת אחה"צ למסע בחירות בבתי הכנסת ברחבי העיר אשדוד, דיווחו על חילולי שבת עירוניים חמורים, אחד מהם במשכן לאומנויות הבמה באשדוד - חברה עירונית שסיעת ש"ס המקומית מחזיקה בתפקיד יו"ר הדירקטוריון שלה

אברכים חרדים שיצאו לדרוש בבתי הכנסת ברחבי העיר אשדוד לקראת הבחירות ולשכנע את תושבי העיר המסורתיים לבחור במפלגה חרדית, החליטו לעבור בדרכם בקיוסק העירוני בפארק אשדוד-ים, ובמשכן לאומנויות הבמה, שלאחרונה הועלו לגביהם טענות לחילולי שבת שמתקיימים בהם באופן קבוע.

תחילה פנו האברכים לפארק אשדוד-ים, שם גילו את הקיוסק העירוני כשהוא פתוח לרווחה וגדוש בקונים, כאשר מעליו מתנוססים דגלי עיריית אשדוד וחברת אשדוד-ים המנהלת את הפארק העירוני ושבחסותם מחוללת השבת במקום. "היו גורמים עירוניים שניסו לטעון שהקיוסק כבר לא פתוח בשבת", מספר אחד האברכים ל'חדשות JDN', "אבל אחרי שראינו בעינינו את חילול השבת המחפיר אף אחד כבר לא יכול לרמות אותנו ולטעון שהכל בסדר, זו בושה וחרפה שדגל עיריית אשדוד מונף מעל חילול שבת מחפיר שכזה".

 

בצל חילולי השבת בעיר אשדוד: ראש העיר מדיח את יו"ר ש"ס

 

לאחר מכן, פנו האברכים למשכן לאומנויות הבמה. הם נכנסו לאולם העירוני, שהיה פתוח לרווחה, וגילו לתדהמתם צוות שלם שעבד על הכנת אירוע. חלקם אנשי תפאורה שבנו על הבמה את התפאורה לאירוע של מוצ"ש, וחלקם טכנאי סאונד שכיוונו את הרמקולים, לקראת ההצגה ששעת תחילתה לפי מה שפורסם היה כשעתיים לאחר צאת השבת. משרדי הנהלת המשכן היו פתוחים ונצפה בהם איש מזכירות ככל הנראה, שהיה שקוע בעבודתו על המחשב כביכול מדובר היה ביום חול רגיל.

יצוין, כי בהסכמים הקואליציוניים קיבל יו"ר סיעת ש"ס המקומית אבי אמסלם בין היתר גם את תפקיד יו"ר הדירקטוריון של המשכן לאומנויות הבמה, תפקיד שבקדנציה הקודמת החזיק בו ראש העיר יחיאל לסרי. נכון למועד פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובת לסרי.

בתוך כך, אתרים מקומיים באשדוד מדווחים שמיזם התחבורה השיתופית 'שבוס' קיים בליל שבת נסיעת מבחן ברחבי העיר.

 

זעם באשדוד: המהנדס העירוני צילם בשבת וסולק על ידי התושבים החרדים