מכשיר הטלפון של בכיר הליכוד השר לשעבר גדעון סער נפרץ. על פי הדיווח, סער גילה על הפריצה למכשיר הפלאפון שלו לפני כחודשיים, בטרם התמודד בפריימריז בליכוד והפריצה נעשתה בתקופה שהיה אדם פרטי ובטרם היה מועמד הליכוד לכנסת

מכשיר הטלפון של בכיר הליכוד השר לשעבר גדעון סער נפרץ, כך נחשף הערב ב'כאן חדשות'. על פי הדיווח, גדעון סער גילה על הפריצה למכשיר הפלאפון שלו לפני כחודשיים, בטרם התמודד בפריימריז בליכוד והפריצה נעשתה בתקופה שהיה אדם פרטי ובטרם היה מועמד הליכוד לכנסת.

לא ניתן לומר בידי מי נפרץ הפלאפון ומתי נפרץ, אבל הידוע הוא שסער גילה על הפריצה ימים ספורים לפני התמודדותו בפריימריז בליכוד. על פי הדיווח, הפריצה למכשירו של גדעון סער יכולה לתת גישה להאזנה לשיחות הטלפון שלו, לראות היכן הוא נמצא בכל רגע נתון ואפילו להקליט, לצלם ולהסריט פגישות.

כזכור, בראשית מערכת הבחירות פורסם כי הפלאפון של יו"ר כחול לבן בני גנץ נפרץ בידי האיראנים והועלו טענות כי באם ייבחר לראשות הממשלה, גנץ עשוי להיות סחיט בפני האיראנים. גם חלק ניכר מקמפיין הליכוד וחלק ניכר ממערכת הבחירות שמה דגש על האפשרות שבני גנץ יהיה לחיץ בפני האיראנים. גנץ הכחיש שיש לאיראנים מידע מפליל עליו במכשיר הטלפון שלו וכי הוא לא סחיט. בנוסף לטענה הזו, גנץ טען כי עיתוי פרסום הפריצה למכשירו הוא תמוה.

בנוסף, לפני שלשה שבועות פורסם פורסם כי גם מכשירו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק נפרץ על ידי האיראנים ויש להם גישה לחומר הרב הנמצא על מכשיר הטלפון שלו. ברק עודכן בידי אנשי השב"כ כי מכשירו נפרץ ככל הנראה בידי האקרים שנשכרו על ידי האיראנים. השב"כ הנחה את ברק לנקוט במשנה זהירות ואיך להגן על מכשירו בצורה טובה יותר.

מקרה דומה קרה גם לשרת המשפטים איילת שקד, שלפי הדיווח נעשה ניסיון לפרוץ למכשיר הטלפון שלה וגם היא הוזהרה בידי השב"כ, בדומה למקרה של גדעון סער, לא ניתן לומר בידי מי מכשיר הנייד שלה נפרץ. השב"כ התריע בפני שרת המשפטים כי ייתכן שהמכשיר שלה עדיין תחת מעקב ועליה לנקוט במשנה זהירות.