אחרי יממה מותחת, ייתכן וקולות החיילים יצילו את בנט ושקד שכרגע עברו את אחוז החסימה אך זה עדיין לא סופי. אם בנט ושקד יעברו את אחוז החסימה, יהדות התורה תרד ל-7, כחול לבן ל-34, איחוד מפלגות הימין 4, חד"ש-תע"ל ל-5

דרמה של ממש בספירת הקולות האחרונה, הקולות במעטפות הכפולות: מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד צפויה לפי שעה לעבור את אחוז החסימה. אחרי ספירת יותר מ-178 אלף קולות במעטפות חיצוניות, לבנט ושקד 3.26 אחוזים מהקולות (לעומת 3.25 – השיעור הדרוש לכניסה לכנסת). נכון לשעה 7:40 בבוקר (חמישי) חצו בנט ושקד בקושי את אחוז החסימה בזכות 480 קולות.

כרגע המפלגה עברה את אחוז החסימה, אך יכול להיות שבהמשך היא תרד חזרה מתחתיו. התוצאה תהיה סופית רק לאחר שייספרו עוד 1,800 קולות לימין החדש. אך אם ללמוד מדפוס הקולות שנספרו עד כה, לא סביר כי לא ימשיכו במגמה בקרב קולות החיילים ואכן ימישיכו לקבל ממוצא של 3.25% מהקולות שעדיים לא נספרו.

נכון לספירת הקולות עכשיו, אם אכן תיכנס מפלגת הימין החדש לכנסת, משמעות הדבר כי מפלגת כחול לבן תרד מ-35 ל-34 מנדטים. איחוד מפלגות הימין תרד במנדט מ-5 ל-4 מנדטים, וכך גם מפלגת יהדות התורה שתרד מ-8 מנדטים ל-7, וגם חד"ש תע"ל תרד לחמישה מנדטים בלבד. יתר המפלגות ללא שינוי: הליכוד 35, ש"ס 8, עבודה 6, ישראל ביתנו 5, כולנו 4, הימין החדש 4, רע"ם-בל"ד 4 ומרצ 4. גוש הימין-חרדים יעלה ל-67 מנדטים וגוש המרכז-שמאל-ערבים ירד ל-53 מנדטים.

לאחר פרסום תוצאות המדגמים שלשום, בנט הביע אופטימיות שמפלגתו תיכנס לכנסת. "אנחנו עברנו יחד שלושה חודשים של מרתון והמרתון עוד בעיצומו", אמר בנט לפעילי הימין החדש. "חברים, אל תיפול רוחכם. מנהיגות נבחנת ברגעים קשים, לא כשקל. יש לנו סבלנות, אמונה גדולה ועצבים מברזל. אנחנו דואגים לחיילים, ואתם תראו שהחיילים ידאגו לנו".

אתמול פעל חמ״ל של מטה הימין החדש לבדיקת טעויות ואי סדרים בקלפיות ברחבי הארץ. משעות הבוקר ביום הבחירות הגיעו לנציגי המפלגה דיווחים על עשרות קלפיות בהן דפוסי ההצבעה מסתמנים כלא הגיוניים. בנט, שמנהל את הפעילות במטה באופן אישי, פנה לציבור הרחב בעמוד הפייסבוק שלו ובעשרות קבוצות וואטסאפ, וביקש להעביר לידי המפלגה דיווחים בנושא. בהודעה מטעמו נמסר: "לא מוותרים, נלחמים על כל קול. מי שרוצה לראות אותי, את איילת שקד, אלונה ברקת ואת מתן כהנא בכנסת נלחמים למען המדינה, צריך לסייע לנו לפי ההוראות המפורטות. זה בהישג יד. תפעלו עכשיו".