Yonatan Sindel/Flash90

כשכולם נלחמים על שלהם, המפלגות החרדיות ידרשו הרבה יותר / יעקב שאול

"לא עוד חברים בוועדות מדע, לא עוד נציגים המנהלים את פרוזדורי בתי החולים, נגמרו ניסיונות הקומבינה לאשרור הקנאביס הרפואי, תילחמו עבור דברים משמעותיים באמת. לא אנו נכתיב את מה לדרוש, אבל כן נפציר ונזכיר; קחו את מה שחשוב עבורנו באמת"

את מסע חלוקת השלל כבר החלו, זה מציב אולטימטום, זה מאיים, כל אחד על פי צרכיו הוא. ראשי המפלגות מתכוונים כך נראה, לעמוד על שלהם ולדרוש את התיקים החשובים להם; אלו שהובטחו לציבור במהלך קמפיין הבחירות. מופע דרישת התיקים אינו חלוקת ג'ובים או סידור עבודה, מדובר על פתרון להשגת יעדים ויישום ההבטחות עבור המצביעים. כפי שלא נראה את ליברמן משתולל ודורש את תיק המדע, וגם לא את כחלון מבקש את תפקיד שר המודיעין. מה שבטוח הוא שהמפלגות עומדות על שלהן ודורשות את הכל. תיק אחד לא פחות. ככה זה כשקואליציה תלויה על בלימה.

את הדרישות התיקים וקידום החוקים מנסה ליברמן ליישם בכל הכח, מילה זו מילה, (עד הכניסה לממשלה) לרמוס את המפלגות החרדיות. זוהי הסיבה לתפילותיי הרבות ביומיים האחרונים שמפלגת "הימין החדש" תעבור את אחוז החסימה ותהיה חלק מהממשלה הבאה, במקרה כזה ליברמן ימצא את עצמו מאיים ומתזז מהאופוזיציה יחד עם אבי גבאי המושפל, מרץ המוכה וידידו לרמיסת החרדים, יאיר לפיד. לכו תדעו אולי גם עם שותפו וידידו רון קובי מהקואליציה בטבריה שעוד לא קמה.

ציון לשבח עבור הציבור החרדי, אינו שש לאיד כשנפתלי בנט יכול למצוא את עצמו מחוץ לכנסת, על אף חבירת ושותפותו בגזירות לפיד. נראה שבנט התנצל והציבור קיבל. בנט ושקד לקחו הימור, וצריך לומר את האמת זוהי הרפתקה גאונית, לולי ובנט יכנס אל הממשלה, הוא ושקד יוכלו לאגף את רה"מ נתניהו מימין, ממש כמו ליכוד ב'. מטרת המהלך של בנט הייתה לנגוס במיינסטרים הישראלי, בימים החילוני שהוא הרוב במדינת ישראל. טעות קריטית אחת ביצע בנט בהרפתקתו. הציבור לא קנה את הלוקש הנחמד כדוגמת "חיבור בין הציונות הדתית לציבור החילוני", למען דבר כזה לא נוטשים מפלגה. בנט היה צריך לומר בקול ברור; מטרתי להיות ראש ממשלה ולהוות אלטרנטיבה ראויה למצב האבסורדי בדרום הארץ. חכמה לאחר מעשה. טוב נו, ככה אנחנו הפרשנים.

כשכולם נלחמים על שלהם, המפלגות החרדיות ידרשו (ויקבלו) הרבה יותר. לא עוד חברים בוועדות מדע, לא עוד נציגים המנהלים את פרוזדורי בתי החולים, נגמרו ניסיונות הקומבינה לאשרור הקנאביס הרפואי, הכל טוב ויפה אבל נדרוש מכאן: תילחמו עבור דברים משמעותיים באמת. תאיימו, עד קבלת התיקים שמשפיעים באופן ישיר על הציבור החרדי. לא אנו נכתיב את מה לדרוש, אבל כן נפציר ונזכיר; קחו את מה שחשוב עבורנו באמת.

לתגובות: [email protected]

4 תגובות

כל הכבוד על הכתב החדש שלכם! תותח על!
סופסוף כתבות פוליטיות שמביאות משהו חדש!

בבקשה לא לתת עצות לגדולי ישראל.

אחלה כתבות יש לך.
אתה פשוט אלוף אני חולה לקרוא אותך

הכנסת היום ממש גן חיות. כל אחד מושך רק לנוחיותו. ואל תתפלאו על עיכוב הגאולה.
יש מי שמעכב וזה מה שבחרתם לעשות.
עם לא חכם. קשה ופתלתול.
כמו שעשיתם למשה רבינו בגלגולים הקודמים כך אתם מתנהגים כעת. ומה תעשו למשיח?
כדאי לכם להתנהג יפה. אם אתם באמת רוצים גאולה הקרובה לבוא.היו נא יותר רצויים לקראת הגאולה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן