צילום: פלאש 90

"נחזיר את ישראל לרגיעה": גנץ שוחח עם נתניהו ובירך על ניצחונו

לאחר שלושה ימים: בני גנץ התקשר בשעה האחרונה לראש הממשלה בנימין נתניהו ובירך אותו על הניצחון בבחירות. "אני מברך אותך על ההישג בבחירות", אמר גנץ בשיחה. בנוסף, ראשי כחול לבן החליטו לבטל את הרוטציה על ראשות האופוזיציה

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ התקשר בשעה האחרונה לראש הממשלה בנימין נתניהו ובירך אותו על הניצחון בבחירות. "עם סיום ספירת הקולות וקבלת תוצאות האמת אני מברך אותך על ההישג בבחירות", אמר גנץ בשיחה.

גנץ הוסיף, "אני מתקשר לברך אותך על ההישג בבחירות ואני מאחל לך, למשפחתך ולכל עם ישראל חג שמח". ראש הממשלה נתניהו: "תודה לך, אני מברך אותך בחג שמח. נחזיר את ישראל לרגיעה, כל אחד בתפקידו".

בתוך כך, במפלגת כחול לבן החליטו ביממה האחרונה כי לא תהיה רוטציה בראשות האופוזיציה בין לפיד לגנץ וכי בני גנץ יקבל את התפקיד לאורך כל הקדנציה. כך על פי העיתונאי עמית סגל בחדשות 12.

נציין כי נשיא המדינה רובי ריבלין יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת ה-21, ביום שני הקרוב וזאת בתיאום עם יו״ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר.

לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר ביום רביעי, ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך.

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *