מרכז החסד היהודי במוסקבה: שבע-ברכות לנישואי בת מנהל הקהילה

במרכז היהודי במוסקבה נערכה חגיגת השבע ברכות לבת מנהל הקהילה השליח הרה"ח רבי מרדכי ויסברג, בהשתתפות קהל רב מחברי הקהילה • באירוע נשא דברים רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר ובברכת המזון ושבע ברכות כובדו חברי הקהילה מנהלי האגפים השונים במרכז החסד הענק שערי צדק • צילום: לוי נאזרוב 

בתו של מנהל הקהילה היהודית במוסקבה, השליח הרה״ח ר׳ מרדכי ויסברג, באה בברית הנישואין עם החתן השליח ר׳ בנימין קלמן מרקוביץ מצפת ת״ו, בחתונה מלאת שמחה שנערכה במוסקבה לפני כשבוע ימים, כאשר את החופה עורך רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר שליט״א. את חגיגת ה'שבע-ברכות' המרכזי, ערכה הנהלת "מרכז החסד היהודי שערי צדק", כהוקרה והערכה למשפחת ויסברג הנכבדה בכלל, ולראש המשפחה אבי הכלה הרב מרדכי ויסברג בפרט, על עמידה ותמיכה במשך כל השנים לטובת פעולות מרכז החסד היהודי, המהווה אוזן קשבת ויד תומכת לכלל ולפרט, הן מתוך הקהילה היהודית והן מכל יהודי מוסקבה.

חגיגת השבע-ברכות נערכה באולם בית התמחוי המפואר, באחד מאגפי מרכז החסד, מקום בו סועדים מדי יום מאות איש, זקנים וגלמודים ללא כל תמורה, ונוסף לכך משנע מדי יום צי של רכבים, את המנות החמות והמזינות הישר לאלו המרותקים לבתיהם, ואינם יכולים להגיע בכוחות עצמם אל מרכז החסד.

החגיגה נפתחה בביקורו של הרב הראשי הרב לאזאר, ובהשתתפות בני המשפחה ובראשם הסב הרה״ח ר׳ יעקב ברגמן ואורחים רבים. בדברים מרגשים שנשא נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה, הרב אלכסנדר ברדה, העלה על נס את פועליו הרבים של הרב ויסברג לכלל בני הקהילה ומוסדותיה. דוד הכלה, הרה״ח ר׳ מאיר דוד ברגמן, מראשי מערכת הכשרות של העדה החרדית באה״ק, נשא אף הוא דברים באירוע, וכן שמש בית הכנסת המרכזי הפעיל גם במרכז החסד, ר׳ גרישא גרושי. בין הפרקים שימח את הקהל הזמר החסידי ר׳ דוד טויב מאה״ק.

אורחי השבע-ברכות עמדו מקורב על ההתפתחויות החדשות במרכז החסד, כשלנגד עיניהם של הנהלת המרכז עומדת בכל עת וזמן טובתם ורווחתם של הנזקקים, ולשם כך מושקעים תמידין כסדרן משאבים וכוחות רבים להגדלת פעילות החסד, ובפרט בימים אלו של ערב חג החירות, שהוא שיא השנה, וסל העזרה במסגרת פרויקט ״מעות חיטין״ גדל לאין ערוך והוא מקיף את כל המשפחות הנצרכות, הן במזון והן בביגוד במבצע מיוחד שטרם לא היה כמוהו.

בברכת המזון כובד הרב יצחק אלוביצקי, בעלה של קונסוליית ישראל ברוסיה הגברת יפה אלוביציקי, העומדת תמיד לימין המרכז ומסייעת במגוון גדול של פניות ובקשות.

בברכות השבע-ברכות כובדו ידידי ומנהלי האגפים השונים במרכז החסד היהודי שערי צדק.

צילום: לוי נאזרוב 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *