צילום: Beresheet by SpaceIL and IAI

ישראל שוב בדרך לירח: "פרויקט בראשית 2 ייצא לדרך החל ממחר"

נשיא SpaceIL, מוריס קאהן, הכריז על הקמתה של "בראשית" 2. קאהן אמר כי בכוונתו להוביל את הפרויקט של החללית הישראלית השנייה, על מנת שתושלם המשימה לנחיתה על הירח. "אני מוכן לעשות מה שצריך שהפרויקט הזה יקום" אמר

מוריס קאהן נשיא עמותת SpaceIL הכריז הערב (מוצאי שבת) כי תוקם חללית נוספת – "בראשית 2". הוא אמר: "במהלך סוף השבוע היה לי זמן לחשוב על זה וכל התגובות שקיבלנו בעולם עודדו אותי. אז החלטתי להכריז על פרויקט חדש – בראשית 2. התחלנו משהו וצריך לסיים אותו". לדבריו, הפרויקט יהיה במימון של הציבור. "אני אתרום וגם כמה מחברי, אבל אני חושב שהכסף צריך לבוא מהציבור, שזה יהיה פרויקט
ממי של האזרחים".

מראש הממשלה נמסר, בהמשך לדברים שאמר בחמישי כי "המדינה תיקח חלק במימון הפרויקט". מהתעשייה האווירית נמסר: "התעשייה האווירית היא מוקד ידע לאומי בתחומי החלל והלווינות ומשמשת כבית החלל של מדינת ישראל. אנו גאים בתרומתנו להישגי החללית בראשית שהגיעה למפתן הירח. נשמח להיות חלק ממשימות חלל נוספות בשיתוף Spaceil ובהובלתו של מר מוריס קאהן".

ביום שישי פורסם כי, תקלה טכנית שגרמה להפסקת פעילות המנוע הראשי הייתה הגורם שהוביל להתרסקות החללית בראשית על גבי הירח. על פי הנתונים ראשונים שנותחו על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, התקלה הטכנית גרמה לשרשרת אירועים שהסתיימה בהפסקת פעילות המנוע הראשי, ולא ניתן היה לבלום את החללית.

על פי נתונים ראשוניים שבידי הצוותים, האירוע הטכני הראשוני התרחש בגובה של כ-14 ק"מ מעל פני הירח. בטווח 150 מטר מהקרקע אבד סופית הקשר עם החללית, כאשר הגיעה למהירות אנכית של כ-500 קמ"ש לקראת הפגיעה באדמת הירח. בשבוע הבא יתבצעו בדיקות מקיפות על מנת להבין לעומק את שהתרחש.

3 תגובות

יאללה בואו נתגיס הציבור ונתרם.. איך אפשר לתרם להם?????

בא נתרם לדברים יותר נצרכים
לא מעניין אותי מהירח

בפלטפורמת צ'רידי 'חולמים ומטיסים' מצ'ינג

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן