חבר המועצה החרדי יוחנן וייצמן הלך בשבועיים האחרונים מידי שבת במשך ארבע שעות בכדי לאכוף את הסטטוס קוו ולמנוע חילול שבת הכולל מוזיקה ופעילות יצירה במימון עירוני. התושבים זעמו אך התברר כי גם הסיעות החילוניות הסכימו להסדר

בשבתות האחרונות מקיימת רשות הצעירים של עיריית ירושלים פעילות המונית שכוללת חילול שבת בפרהסיה, בהפעלת מוזיקה ופעילות יצירה, תוך הפרת הסטטוס קוו והסיכומים העירוניים. האירועים, שמתקיימים בעינות תל"ם, לא אמורים לכלול חילול שבת, כך על פי סיכום שהשיגו הנציגים החרדים בקדנציה הקודמת עם הנהלת העירייה, ואשר עליו הסכימה גם סיעת התעוררות החילונית בראשות עופר ברקוביץ. לפי אותו סיכום, העירייה לא תקיים פעילויות עם חילול שבת וגם לא תשתתף בהן.

אך בניגוד להסכמות, קיימה רשות הצעירים את האירועים בשבתות האחרונות תוך חילול שבת. מי שעצר את התופעה המבישה הוא חבר המועצה מטעם אגודת ישראל יוחנן וייצמן, נציג חסידות גור. הוא יצא למקום במהלך השבת וצעד מרחק 4 שעות ברגל, וכשהגיע למקום הופסקה הפעלת המוזיקה ופעילות היצירה. כשנוכח לדעת כי רק כך תיעצר הפרת ההסכמות וחילול השבת המחפיר, יצא גם בשבת האחרונה למסע הרגלי המפרך כדי לוודא שלא יתקיים חילול שבת.

הדבר לא היה נודע לולא פורסמו הדברים ברשת ב' דווקא, בעקבות טענות של משתתפים חילוניים שזעמו על וייצמן ובחרו להתלונן לתקשורת, אך מהר מאוד התברר עם מי הצדק. גם בדיווח ברשת ב' ציינה העיתונאית יערה שפירא כי וייצמן בא בסך הכל הגיע לוודא שעמדת התעוררות כפי שהוצגה בועדת מירון-מרחב לשמירת הסטטוס קוו בירושלים – תישמר במלואה. בין היתר, הצהירו אז בהתעוררות לוועדה, שהם מסכימים שעירייה לא צריכה לקיים ולא להעניק חסות לכל אירוע שיש בו חילול שבת. "זאת הייתה גם עמדת מרבית הסיעות החילוניות", ציטטה שפירא ברשת ב'.

כך גם ויצמן בתגובתו לרשת ב' טען: "הלכתי כדי לוודא שהעירייה עומדת בהתחייבותה לא לקיים פעילות עירונית בשבת. הדבר הוסכם בקדנציה הקודמת גם על חברי סיעת התעוררות". מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לדיווח ברשת ב': "הפעילות "אביב בפארק" מבוצעת כך שתהיה רלוונטית לכל המגזרים, היא כוללת הצגות, שעות סיפור והפעלות שונות לילדים. מעולם לא הופעל חשמל או הגברה באירוע. כלל הפעילות שתוכננה לאירוע אתמול בוצעה במלואה כמתוכנן וכל טענה אחרת היא עיוות של המציאות".