עובד בכיר בקריה למחקר גרעיני בדימונה חשוד בעבירות שחיתות והחקירה בעניינו עברה לשלב הגלוי, כך הותר היום לפרסום. החקירה מתנהלת במחוזות חוף והדרום של המשטרה. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום גורף, כולל שם החשוד

עובד בכיר בקריה למחקר גרעיני בדימונה חשוד בעבירות של שחיתות, כך הותר היום (שני) לפרסום. החשד נגד הבכיר התבסס בתום חקירה סמויה משולבת של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) ושוטרי משטרת ישראל ממחוז חוף ודרום. על פרטי החקירה ופרטי החשוד הוטל צו איסור פרסום, שתוקפו עד 9.6.2019, על כל פרט מפרטי החקירה.

לפני כשלושה שבועות, בית הדין הצבאי גזר עונש של 100 ימי עבודות צבאיות על מפקד בסיס הקריה לשעבר, אלוף משנה יגאל בן עמי, שהודה במסגרת עסקת טיעון בעבירות של הפרת אימונים, שימוש ברכוש צה"ל שלא למטרות צבאיות והתנהגות שאינה הולמת. העבודות יתבצעו במקום 89 ימי מאסר ו-11 ימי מחבוש. כמו כן, נגזר על בן עמי קנס כספי.

לפני כחמש שנים הוציא מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור יוסף שפירא צו הגנה קבוע לעובד בכור שהתלונן על שחיתות. אולם טרם ברור אם יש קשר למקרה הנחקר כעת. הצו הוצא בשעתו בעקבות בירור שערכה הנציבות, שבו התברר כי העובד היה נתון להתנכלות לאחר שפנה למשרד מבקר המדינה ודיווח על מעשים שלדעתו היו מעשי שחיתות.

הקריה למחקר גרעיני ממוקמת דרומית-מזרחית לדימונה, ותכליתה היא ביצוע מחקר באנרגיה גרעינית, ובכלל זה ייצור נשק גרעיני, אף שממשלת ישראל מעולם לא הודתה בכך, והיא שומרת באופן רשמי על "עמימות גרעינית". הכור הגרעיני שפועל בדימונה הוא הגדול מבין השניים שפועלים בישראל. הכור השני פועל במרכז למחקר גרעיני בנחל שורק.

כידוע, בשנת 1986 נחשפה פרשת מרדכי ואנונו, שהיה עובד בכור שהדליף מידע ותמונות ממנו לעיתונות זרה. מהחומרים שהדליף, עלה כי ישראל החזיקה ארסנל גרעיני מתקדם של בין 100 ל-200 ראשי נפץ אותם ייצרה, וניסיונות העיתונים לאמת את המידע הגיעו לידיעת רשויות הביטחון הישראליות, שפתחו באופן מיידי בחקירה. ואנונו הורשע בבגידה ובריגול חמור וריצה 18 שנות מאסר.