ביהדות התורה נערכים למשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד, ויקיימו היום פגישה משותפת עם סמוטריץ • בין הדרישות החרדיות: מומעד מוסכם במשרד המשפטים • לאור העלייה לשמונה מנדטים, בשס צפויים לדרוש תיק נוסף

חברי הכנסת הנבחרים של יהדות התורה ייפגשו היום בבית דגל התורה בבני ברק בכדי לתאם עמדות ל'קראת המשא ומתן שייפתח כבר בסוף השבוע עם הליכוד, לאחר שנתניהו יקבל רשמית את מלאכת הרכבת הממשלה. בפגישה צפוי להשתתף גם יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטרייץ, במטרה לתאם עמדות בנושאי דת ומדינה בה רואים שתי המפלגות את הדברים עין בעין.

על פי דיווח ב'חדשות 10' בחלקה של הפגישה עם סמוטריץ היא תעוק בין השאר גם בחוק הגיוס, ועל שיתוף הפעולה שיימשך אל תוך הקדנציה. בפגישה תידון גם האופציה לפיה אם סמוטריץ' יהיה שר השיכון בכנסת ה-21, יהיה לו סגן שר חרדי. מי שלא מתלהבים מהמפגש הם ש"ס, שנכון לשעה זו לא ברור אם תשתתף בפגישה. זאת מכיוון שההתקרבות של יהדות התורה לסמוטריץ' מרחיקה אותה מש"ס.

הבוקר דווח ב'ישראל היום' כי בפגישות של נתניהו אתמול עם דרעי, גפני וילצמן הוא ניסה למצוא פתרונות לבעיות שצפויות לנוכח הדרישות של איווט ליברמן. עוד דווח כי, חלוקת השרים הפעם תיעשה לפי מפתח של שר לכל 2.5 מנדטים. בליכוד יקבלו 16 יחד עם ׳כולנו׳, ש״ס שלושה תיקים ויהדוה״ת גם שלושה אם היא תגדל סופית לשמונה מנדטים.

ב'המודיע' צוין הבוקר כי יהדות התורה תסתפק גם הפעם בתפקידי סגני שרים וראשי ועדות. ליצמן צפוי להישאר בתפקידו כסגן שר הבריאות. עוד נכתב כי יו"ר ש"ס אריה דרעי ידרוש פעם נוספת את תיקי הפנים והדתות. עלייתה של המפלגה לשמונה מנדטים עשויה להביא לתביעה למינוי נוסף בממשלה בתיק כלכלי בינוני.

על פי דיווח הבוקר ב'כאן חדשות', המפלגות החרדיות שמעוניינות בריסון כוחו של בג"ץ צפויות לבקש מראש הממשלה נתניהו למנות את יריב לוין לתפקיד שר המשפטים, בעקבות רצונן לקדם את חוק פסקת ההתגברות. לוין ידוע בעמדותיו הנציות כלפי מערכת המשפט. בנוסף לתיק המשפטים, בליכוד מתכוונים להשאיר בידי המפלגה את התיק לביטחון הפנים ותיק התקשורת.

אמש נפגש ראש הממשלה עם בצלאל סמוטריץ', והבוקר צפוי להיפגש עם הרב רפי פרץ כדי לדון בסוגיית הקואליציה הבאה. באיחוד מפלגות הימין אומרים כי דרישת השניים תהיה לקבל את תיקי החינוך והמשפטים לידיהם – דרישה שספק אם רה"מ ייענה לה, שכן את תיק המשפטים הוא מייעד כאמור לשר יריב לוין ואת תיק החינוך הוא הבטיח במהלך מערכת הבחירות לשמור בידי הליכוד.