על רקע הבשורה: יהדות התורה התכנסה בבית דגל התורה בבני ברק - גורמים במפלגה אומרים: "נעמוד על העקרונות שלנו, לא מתרגשים מליברמן ולא חוששים מבחירות חדשות" • נתניהו צפוי להיפגש בעוד זמן קצר עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן

הבוקר המליצה מפלגת איחוד הימין על ראש הממשלה נתניהו להקים את הממשלה הבאה ובכך עבר נתניהו את הסף של 61 ממליצים להרכבת הממשלה הבאה וכעת צפוי להתחיל רשמית המשא ומתן הקואליציוני.

בשעה האחרונה פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את ספירת הקולות המעודכנת מתוכה עולה כי יהדות התורה קיבלה באופן סופי שמונה מנדטים על חשבון מפלגת הליכוד שיורדת ל-35 מנדטים.

יהדות התורה התכנסה בשעה האחרונה בבית דגל התורה בבני ברק לדיון לקראת המו"מ הקואליציוני – גורמים במפלגה אומרים: "נעמוד על העקרונות שלנו, לא מתרגשים מליברמן ולא חוששים מבחירות חדשות".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני: "ברוך השם התבשרנו כעת שנתוני וועדת הבחירות עודכנו והמנדט השמיני בפנים".

נזכיר כי כפי שפרסמנו, המפלגות החרדיות מתואמות עם איחוד הימין ומציגות חזית רחבה ואחידה מול ליברמן שקיבל חמישה מנדטים בלבד.

בתוך כך, נתניהו צפוי להיפגש בעוד זמן קצר עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שם ידונו בתנאי ליברמן לכניסה לממשלה.

אמש הקים ליברמן צוות מו"מ קואליציוני באירוע הרמת כוסית לכבוד חג הפסח יחד עם פעילים וחברי מרכז המפלגה, ליברמן אמר שהוא מתנגד בתוקף לממשלת אחדות עם מפלגת כחול לבן: "העם אמר את דברו".

חבר הכנסת המיועד יצחק פינדרוס מדגל התורה אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "יהיו שינויים בחוק הגיוס – נתניהו כבר מבין את זה". נזכיר כי הממשלה הקודמת נפלה בעקבות התעקשות המפלגות החרדיות שלא להעביר את חוק הגיוס כלשונו.

על התעקשות ליברמן להשאיר את חוק הגיוס כפי שהוא אמר פינדרוס כי "ליברמן איש פרקטי, בסופו של דבר הוא יבין שאין ברירה ויש מציאות".