בני ברק: העירייה תבקש מהרבנים לקרוא לתושבים דאוג לניקיון החצרות

עיריית בני ברק, תפנה בבקשה לרבני בני ברק להוצאת קריאה לתושבים לדאוג לשמירתן ולטיפוחן של חצרות הבתים, שכן עם כל החשיבות לטיפול ביופיים של הבתים עצמם אין בכך די, ויש צורך גם לעסוק בניקיונן ובפיתוחן של החצרות

עיריית בני ברק, תפנה בבקשה לרבני בני ברק להוצאת קריאה לתושבים לדאוג לשמירתן ולטיפוחן של חצרות הבתים, שכן עם כל החשיבות לטיפול ביופיים של הבתים עצמם אין בכך די, ויש צורך גם לעסוק בניקיונן ובפיתוחן של החצרות-כך סוכם בישיבתה הראשונה של הועדה העירונית לאיכות הסביבה, שבראשות הרב עו"ד משה דוד מורגנשטרן, חבר מועצת העירייה.

בהתאם להנחייתו של הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר כינס מר מרדכי ויסלובסקי, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה את ישיבת הועדה לאיכות הסביבה במרכז לחינוך סביבתי שבאתר חירייה, מתוך שימת דגש שאיכות הסביבה זה לא רק פסולת, אלא טיפול נכון בפסולת משפר את איכות הסביבה. בישיבתה הראשונה של הועדה השתתפו, מלבד יו"ר הועדה, גם הרב יהודה מרמורשטיין, לשעבר חבר מועצת העירייה ומנכ"ל "עלה"; הרב יוסף יעקובוביץ, עוזר בלשכת רה"ע ולהרב חיים מאיר לאנגסם, חבר הנהלת העירייה, וחברי הועדה הרב ידידיה ידעי והרב יחיאל לוי.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה הדגיש, כי בניגוד לועדות שונות, הרי שבשל חשיבותם וחיוניותם של הנושאים בהם עוסקת הועדה לאיכות הסביבה. הינה ועדת חובה הן בעיריות והן במועצות מקומיות ובמועצות אזוריות, ותפקידה הוא להתוות מדיניות בנושאי איכות הסביבה, ליזום ולתכנן פעילויות להבטחת ושימוש "בר קיימא" של הסביבה, עידוד אכיפה סביבתית בתחום העיר ולהגיש למועצת העירייה את תכניותיה ולעקוב אחר ביצוען.

מר מרדכי ויסלובסקי, מנהל המחלקה העירונית לאיכות הסביבה סקר את פעילויות המחלקה, ובין היתר חינוך סביבתי, וזו השנה השלישית שמתקיים פרוייקט "יחיד ורבים" בתלמודי-תורה, בשיתוף ארגון "טל אורות", בו נוטלים חלק מעל 7,000 תלמידים להקניית התנהגות נאותה של היחיד ברשות הרבים. היבט נוסף הוא תחום רישוי עסקים ותעשיות והגשת הדרישות הסביבתיות בצמצום מטרדי רעש ואיכות מי ביוב היוצאים מהעסק, מדידת קרינה סלולארית, טיפול בבעיית יתושים, ולצורך זה מועסקות חברות לניטור ולהדברת יתושים ופיקוח על שמירת ניקיון חצרות כדי למנוע מטרדי יתושים. תחום נוסף הוא חידוש פעילות מיחזור אריזות בעיר, לאחר קידום מו"מ עם החברה הפועלת בתחום.

אשר לניטור מפני זיהום אוויר, הדגיש מר מרדכי ויסלובסקי, כי בבדיקה של ניידת לניטור ברחוב רבי עקיבא, בלב העיר, נמצא שאיכות האוויר תקינה והיא עומדת בתקנים. לעומת זאת, מוצבות שתי ניידות ברח' ז'בוטינסקי ובציר גהה, בהם עוברים המוני כלי-רכב של נהגים שאינם תושבי העיר, ובתוצאות הבדיקות ישנו בהם זיהום אוויר, אך התקשורת אינה מטעימה שמדובר בכלי רכב של תושבים שמחוץ לעיר, אלא נוהגת לכתוב על סנסציות של זיהום אוויר בבני ברק, שאינן משקפות את המציאות של תקינות איכות האוויר בעיר, להוציא צירי תנועה בינעירוניים מרכזיים אלו.

סקירות מקצועיות על פעילות המחלקה לאיכות הסביבה מסרו מר יששכר סיטקוב, אחראי אכיפה; גב' אסתר קינן, אחראית חינוך סביבתי שדיברה על שילוב תלמידים מהעיר בביקורים במרכז לחינוך סביבתי בו התכנסה הועדה; גב' עדי ירוביץ, אחראית רישוי ותעשיות וגב' תמר לרר, אחראית מיחזור. הועדה החליטה גם על הרחבת המידע לתושבים בתחומי איכות הסביבה, בשילוב רבנים ואישי ציבור.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן