ראש הממשלה מופיע ברשימה לצד פוליטיקאים בולטים אחרים מרחבי העולם: "מספיק ישראלים חושבים שלא רק שהוא אחראי באופן חלקי להצלחה, אלא שאין לו תחליף", הסבירו. נתניהו התייחס לבחירה: "אמשיך לפעול בכל כוחי למען המדינה שלנו"

המגזין האמריקני היוקרתי "טיים" פרסם היום (רביעי) את רשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם, ולצד דמויות משפיעות כמו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא ברזיל ז'איר בולסונרו הופיע ברשימה גם ראש הממשלה הישראלי – בנימין נתניהו. "ישראל היא 'אומת ביבי', חלק ניכר מהישראלים מאמינים שהשגשוג והעוצמה של ישראל היא במידה רבה בזכותו", כתבו במגזין.

לכל אחד מ-100 הנבחרים הקדיש ה"טיים" ערך משלו, ואת הערך המוקדש לנתניהו כתב הפובליציסט של המגזין דייוויד פרנץ'. "ישראל היא ארצו של ביבי", כתב פרנץ'. "אם היה ספק כלשהו, בחירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לכהונה חמישית באפריל לא רק חיזקה את אחיזתו במדינה רבת חשיבות במזרח התיכון, אלא גם הציבה אותו בעמדת זינוק בדרך לעקוף את המנהיג המייסד שלה, דוד בן גוריון, כראש הממשלה שכיהן הכי הרבה זמן".

עוד הסביר פרנץ' כי, "הסיבות למשיכה אליו ברורות. האינתיפאדה השנייה החלישה את השמאל הפוליטי בישראל, והזיכרונות הטריים של מחבלים מתאבדים החלישו דרמטית את הרעיון שיש פרטנר לשלום. ירי הרקטות המתמשך על-ידי חמאס מוכיח שהסכנות הנוכחיות הן אמיתיות, והכוח והשאיפות של איראן מאותתים שגם שני דורות אחרי מלחמת יום הכיפורים לישראל עשויים להישקף איומים קיומיים".

פרנץ' כותב כי ישראל, למרות הסכנות הביטחוניות העומדות בפניה, יותר משגשגת וחזקה מבעבר. "כפי שמראות תוצאות הבחירות, מספיק ישראלים חושבים שלא רק שנתניהו אחרי באופן חלקי להצלחה, אלא אין לו תחליף. ביבי בהחלט זכאי לחלקו באחריות לעוצמתה של ישראל, אבל העבודה שהוא שכנע את הישראלים שרק הוא יכול להשיג זאת היא כנראה ההישג הפוליטי הגדול ביותר שלו".

המגזין היוקרתי חילק את הרשימה לחמש קטוגוריות – פורצי הדרך, אומנים, מנהיגים, דמויות אייקוניות ו"גדולים מהחיים". נתניהו נבחר לרשימה בקטגוריית המנהיגים, יחד עם דונלד טראמפ, ננסי פלוסי, נשיא מקסיקו אנדרס אוברדור, חברת הקונגרס הצעירה אלכסנדריה אוקסיו קורטז, ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה אראדרן, נשיא סין שי ג'ינפינג, מנהיג האופוזיציה בוונצואלה חואן גואידו, ונשיא דרום אפריקה קיריל רמפוסה.

בתגובה להודעה על בחירתו, פרסם נתניהו ציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "תודה למגזין הבינלאומי טיים על שבחר בי לאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם. אמשיך לפעול בכל כוחי למען המדינה שלנו".