40 שנה זה נמשך: 'אם כל החלוקות' נערכה גם השנה

40 שנה, 12,000 משפחות, 48 ערים, וחלוקה אחת ענקית • אלו המספרים המדהימים מאחורי חלוקת ה'קמחא דפסחא' הגדולה ביותר בעולם של מפעל החסד הידוע 'עונג שבת ויו"ט' • JDN מגיש תיעוד מחלוקת הענק בירושלים, שהושלמה בהצלחה

כמידי שנה ושנה, גדשו השבוע המוני בית ישראל, את רחוב שמואל הנביא בירושלים, שבו נערך מבצע חלוקת ה"קמחא דפסחא" הגדול בעולם של מפעל החסד הידוע 'עונג שבת ויו"ט'.

השנה שברה החלוקה שיאים חדשים, כאשר כמויות מזון אסטרונומיות של כל מצרכי החג חולקו לכ-12,000 משפחות מכל החוגים והעדות ב-48 ערים ברחבי הארץ, שם הוקמו מוקדי חלוקה לאלפי התושבים המאושרים.

על ארגון וביצוע החלוקה פיקדו למעלה מ-300 אברכים, שעבדו ללא ליאות, חלקם אף שבועות ארוכים, לילות וימים, להבטיח את הצלחת המבצע, על מנת שיכניס את שמחת החג לאלפי בתי אב בכל רחבי הארץ.

ימים קודם החלוקה, הובאו למקום מאות אלפי טונות של מוצרי מזון עיקריים ויקרים. כמו כן פורקו במתחם קרוב ל-800 משטחי מזון, כשלצידם הוצבו קונטיינרים ענקיים שהכילו בין היתר טונות רבים של בשר בקר, עופות, ביצים, מצות ומיץ ענבים. היכף החלוקה, כך נמסר, עמד הפעם על למעלה משלושה מיליון דולרים.

מפעל החסד "עונג שבת ויו"ט" נוסד לפני 40 שנים על ידי איש החסד הידוע, הרב אפרים שטרן שליט"א, מיקירי ירושלים. משנה לשנה הולך הארגון וגודל, ושובר שיאים בחלוקות החגים, כפי שלא נראה בשום מקום אחר.

גם השנה, מי שהזדמן לו לעבור ברחוב שמואל הנביא, על יד מוקד החלוקה הגדולה, התפעל למראה עיניו, וזאת בין היתר בשל הארגון הקפדני והסדר המופתי ששרר במקום, כאשר כל פרט ופרט מחושב עד מאוד, ומאמצים גדולים מושקעים להקל על אלפי המקבלים, שיכלו תוך זמן קצר לשוב אל ביתם עם המצרכים המיועדים להם, שיאירו להם את ימי החג.

"החלוקה הענקית הזו חסכה עבורי 1,500 ש"ח, היא פשוט מצילה אותי כל שנה מחדש" סיפר חיים מרדכי פ. לכתב JDN שסייר במתחם החלוקה. חיים מרדכי, תושב ירושלים, הוא אב ל-8 ילדים, שמתקשה מאוד בפרנסה, וכמו יתר האלפים מבאי החלוקה, אף הוא הגיע לקחת את הסל המיוחד שהוכן עבורו.

חיים מרדכי הוא לא לבד. אל השיחה מצטרף נחמן, תושב ירושלים אף הוא, שמספר בהתפעלות על האחדות ששוררת כאן: "יש כאן אלפי אנשים מכל החוגים, מכל העדות ומכל הסוגים, כולם מקבלים את הסל השמן שלהם ללא שום הבדל. זה לכשעצמו מרגש אותי", אומר נחמן.

אתר JDN מגיש תיעוד מיוחד מהחלוקה המרכזית בירושלים, לצד מעמד התפילה המסורתי של גדולי ישראל במתחם החלוקה.3 תגובות

מי כעמך ישראל!!!!!!!!!!!!
אין דברים כאלה!!!!!!!!!!!!!
אני מקנא את הזכות של הרב שטרן!

הרב שטרן תבורך
לא יודע איך היינו עוברים את החג בעלדיך
אתה שליח ה'

תודה לך הרב שטרן מקרב לב, אין מילים!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו