צילום: דוברות המשטרה

"הוא ניסה לפתוח את הדלת ואחז בסכין": השוטר שנטרל מחבל משחזר

פלסטיני שהתקרב למוצב מג"ב עורר את חשדם של הלוחמים, שפתחו אחריו במרדף רגלי במהלכו ניסה לפתוח דלת ניידת שחסמה את דרכו. השוטר שחזר: "המחבל התנפל על הניידת וניסה לפתוח את הדלת שלי, כאשר הוא אוחז בסכין גדולה"

בעיצומו של החג, ניסיון פיגוע בשומרון: מחבל פלסטיני, תושב הכפר סניריא כבן 20, ניסה לדקור הבוקר (שבת) לוחמים ישראלים בצומת תפוח. הוא נורה ע"י לוחמי משמר הגבול ונפצע אנוש. הוא קיבל טיפול רפואי בזירה ופונה לבית החולים בילינסון. אין נפגעים נוספים באירוע מלבד המחבל.

מתחקיר האירוע עולה כי הלוחמים במקום חשדו בו והחלו במרדף רגלי אחריו. שוטר שהיה במקום זיהה את המרדף, וחסם את דרכו עם ניידת משטרה. לפי הודעת המשטרה, החשוד שלף סכין וניסה לפתוח את דלת הניידת בכוונה לדקור את השוטר. בתגובה ירה השוטר לעברו ופצע אותו.

רב סמל בכיר גיא, שנטרל את המחבל שיחזר את האירוע, "במהלך פעילות מבצעית בצומת תפוח יחד עם ניידת נוספת, הבחנו בכוח מג"ב מבצע מרדף רגלי אחרי מחבל שאוחז סכין. הצטרפתי למרדף עם הניידת שלי וחסמתי את המחבל. המחבל התנפל על הניידת וניסה לפתוח את הדלת שלי, כאשר הוא אוחז בסכין גדולה יצאתי מהניידת וביצעתי נוהל מעצר חשוד. המחבל לא נענה לקריאות שלי וניסה לברוח מהמקום, ניטרלתי את המחבל תוך ירי".

במהלך חג הפסח מוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה. הסגר החל בלילה שבין חמישי לשישי ויימשך עד לצאת החג, בעוד שבוע, זאת בהתאם להערכת המצב בצה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיבל עם צאת השבת תדרוך על נסיון הפיגוע מגורם בכיר בפיקוד המרכז. דגן שוחח עם סמח"ט שומרון ועם מ"מ מפקד מרחב שומרון במשטרת ישראל וביקש מהם לחזק את החיילים שזיהו את המחבל ופתחו במרדף ואת השוטר שפתח בירי ומנע את הפיגוע.

"בשומרון, בדיוק כמו בירושלים ותל אביב, אנחנו מנצחים וננצח" – אמר הערב יוסי דגן – "הטרור הפחדני של הרשות הפלשתינית לא ירתיע ולא ישפיע. למרות הארוע הנקודתי, מחלקת התיירות של המועצה האזורית שומרון נערכת, בתיאום מלא עם כוחות הבטחון, לארח את עשרות אלפי המשפחות והמטיילים הצפויים להגיע בימי חול המועד לשומרון – והם המנצחים האמיתיים. אני קורא לעם ישראל להגיע דווקא לשומרון, לטייל ולחזק את ההתיישבות ואת חיילי צה"ל. לחיות בשומרון ולטייל בו – זה הנצחון הגדול שלנו על הטרור. יש לנו עם חזק, עם בריא, אנחנו ננצח" – דברי דגן.

3 תגובות

זה שלא הרגו אותו אלא רק מיחזרו אותו , זה פשע נורא !
מהניסיון: בהרבה מאוד פעמים מחבלים שמנוטרלים מחלימים משתחקקים ורוצחים יהודים.
מהניסיון: מחבלים שנהרגים מפסיקים את פעילותם.

עכשיו מתחילים החיים הטובים של המחבל: ארוחות, שיחות טלפון, לימודים והכל על חשבון המדינה.

רונית צודקת הנסיון הזה מוכח.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *