מחריד: הישיבה הגדולה במוסקבה הוצתה בערב החג • תיעוד

שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר: זמן קצר לפני כניסת החג ובשיא ההיערכות לליל הסדר הענק, אלמונים העלו באש את ישיבת "תורת חיים" שבמזרח מוסקבה, באזור אחסון הבשר הכשר, וריססו צלבי קרס על הכניסה. כ-60 איש נכחו במבנה בזמן ההצתה, אך לא ידוע על נפגעים

התקפה אנטישמית בערב פסח: בסוכנות הידיעות הרוסית RIA דווח כי הישיבה הגדולה ביותר ברוסיה, "ישיבת תורת חיים" שבצד המזרחי של מוסקבה, הוצתה ביום שישי זמן קצר לפני כניסת החג. 60 תלמידי הישיבה רבנים ואורחים – היו בתוך המבנה בזמן השריפה. על פי הדיווח אין נפגעים באירוע המצער.

אולגה אסאולובה, דוברת הרב הראשי של מוסקבה פנחס גולדשמיט, אמרה לסוכנות הידיעות "אינטרפקס" כי האש הוצתה באזור האחסון של הבשר הכשר וכי צלבי קרס צוירו על הכניסה לישיבה. לא ידוע בשלב זה מי האחראים להצתה. לדבריה, מעולם לא הושמעו איומים כלפי הישיבה הגדולה. "האוכל היקר והכשר שנשמר עבור חג הפסח נשרף גם כן", סיפרו בישיבה.

נציין כי אין המדובר בתקרית האנטישמית הראשונה שקשורה לישיבת "תורת חיים". לפני כחמש שנים (דצמבר 2014) הוכה קשות תלמיד של הישיבה, שלמה רומנובסקי, (אזרח בלארוס) סמוך לכניסה. לפי התקשורת המקומית, שלושת תוקפיו, שהיו חמושים באגרופנים, לא דרשו ממנו דבר – אלא פשוט היכו אותו שוב ושוב.

10 תגובות

איך צילמו את זה ועוד רשום בצילום שם של יהודי בשם הירש …..אם יש שם עכשיו בכלל איסרו חג??

ערב חג פסח.

שים לב לפני שאתה שואל ,זה "ערב" חג זה לא בחג

שים לב לפני שאתה שואל, אומר, מדובר על ערב החג זה לא היה בחג

הירש זהו השם הפרטי של המצלם וכנראה הוא גוי

צולם בערב החג

אין דרך לדון אותו לכף זכות??

כנראה צילמו ביום שישי

כנראה צילמו ביום שישי

כנראה הוא צילם את זה ביום שישי!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *