צילומים: פלאש 90

מרכיבים ממשלה: כחלון לחוץ, ליברמן לליכוד, לוין למשפטים

ראש הממשלה העביר מסר ליו"ר כולנו שהוא מעוניין למנותו לשר החוץ, כחלון דחה כרגע את ההצעה • משא ומתן חשאי להטמעת ישראל ביתנו בליכוד • נתניהו מעוניין למנות את יריב לוין לשר המשפטים, ושוקל פסקת התגברות שתבטל את כוחו של בג"ץ בענייני חקיקה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר מפלגת "כולנו", משה כחלון, את תיק החוץ. עם זאת, כחלון הביע כחלון התנגדות למהלך והתעקש להמשיך בתפקידו כשר האוצר – וצפוי לקבל את מבוקשו. כך דווח הערב ב'חדשות 13'. על פי הדיווח, ההצעה הועברה לכחלון, ותיערך פגישה בין נתניהו לשר האוצר בהמשך השבוע.

עוד דווח הערב ב'כאן חדשות' כי בכירים בליכוד טוענים כי במקביל לשיחות הקואליציוניות בין הצוותים של המפלגה ושל ישראל ביתנו מתנהל גם משא ומתן חשאי לחיבור מלא של שתי המפלגות, בדומה למשא ומתן שמנהל עם כולנו. המטרה של המשא ומתן היא להטמיע את ישראל ביתנו בתוך הליכוד.

לדברי אותם גורמים בליכוד, סיכויי הצלחת המגעים תלויים בדרישות של ישראל ביתנו וכמה ייצוג תדרוש המפלגה במוסדות המפלגה. לדבריהם, אם לדוגמה יבקשו ייצוג מוגבר לאנשיהם במרכז הליכוד, ספק רב אם המרכז יאשר מהלך כזה. עוד אמרו כי בכל מקרה, מהלך האיחוד יכול לקרות רק בשלב שאחרי המשא ומתן הקואליציוני והגעה להסכמות במסגרתו.

בישראל ביתנו הכחישו את הדברים ואמרו: "אין שום מגעים או שיחות בנדון. הכל ספינים על רקע מאבקי ירושה עתידיים בתוך הליכוד. יש כמה הטוענים לכתר העוסקים באופן אובססיבי בהפצת שמועות ותסריטים דימיוניים. אותם אנשים הרואים את עצמם כיורשים פוטנציאלים, מנהלים מאבקי סרק ופוגעים בתהליך הקמת קואליציית הימין המתבקשת".

בתוך כך, נתניהו שוקל פסקת התגברות בנוסח שירוקן מתוכן כמעט לחלוטין את סמכותו של בג"ץ בענייני חקיקה. על פי הנוסח הרחב ביותר שהוצע עד כה, הכנסת תוכל להפוך פסיקת בג"ץ ברוב צר של 61-65 חברי כנסת. באופן זה תבוטל למעשה יכולתו של בג"ץ להשפיע בענייני חקיקה. נכון לשעה זו הוא נוטה למנות את השר יריב לוין לשר המשפטים, לוין מצידו עדיין מהסס.

4 תגובות

ואת מי לשר האוצר

כחלון צריך להשאר שר אוצר .
דיכטר שר החוץ .
גלנט שר הביטחון .
גדעון סער או ארדן שר המשפטים .

שר האוצר יהיה גדעון סער שאותו ביבי רוצה לנטרל

שר ביטחון ליברמן שר האוצר כחלון שר הבריאות ביבי ליצמן סגנו בתפקיד שר שר המשפטים לוין שר החינוך רפי פרץ שר הפנים דרעי פריפריה שיכון ימים יגידו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *