כ-100,000 איש פקדו הבוקר את הכותל המערבי, בהם מאות כוהנים שהגיעו לקחת חלק במעמד המרגש של ברכת הכוהנים המסורתית של חג הפסח. לאחר התפילה, התקיים מעמד 'הקבלת פני רבו' והרבנים הראשיים בירכו את הציבור • גלריה

הבוקר (שני), יחד עם הגשם ובהפתעה רבה היתה תנועה של כ-100,000 איש שפקדו את הכותל המערבי החל משעות הבוקר המוקדמות, בהם מאות כוהנים שהגיעו לקחת חלק במעמד המרגש של ברכת הכוהנים המסורתית של חג הפסח.

ברכת הכוהנים בכותל המערבי הפכה להיות מסורת ארוכת שנים, מעמד בעל חשיבות גדולה לעם היהודי, מלא וממלא בהתרגשות, תקווה ותפילה, ככתוב בספר "דברי הימים": "וַיָּקֻמוּ הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם וַיְבָרֲכוּ אֶת הָעָם וַיִּשָּׁמַע בְּקוֹלָם וַתָּבוֹא תְפִלָּתָם לִמְעוֹן קָדְשׁוֹ לַשָּׁמָיִם". )דברי הימים ב פרק ל, כז).

ברכת הכוהנים ההמונית במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הגאון רבי דוד לאו שליט"א ורב הכותל והמקומות הקדושים, הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א, שגריר ארה"ב בישראל מר דויד פרידמן, שר החקלאות השר אורי אריאל, מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן וראש עיריית ירושלים מר משה ליאון. לאחר התפילה, התקיים מעמד 'הקבלת פני רבו' בו הרבנים הראשיים ורב הכותל המקומות הקדושים בירכו את הציבור.

השנה, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ נשא גם תפילת הודיה על הגשמים המרובים שזכינו להם השנה. ואמר: "לאחר שסיימנו לבקש על הגשמים והתחלנו 'מוריד הטל' ביום ראשון של חג הפסח, זו ההזדמנות להודות לבורא עולם ברוב עם והדר על השפע והגשם שניתן לנו."

צילומים: יונתן זינדל – פלאש 90, הקרן למורשת הכותל, הרבנות הראשית, חדשות הכותל המערבי.