בית חב"ד בניירובי, קניה. צילום באדיבות 'ווינט'

שוד אלים בבית חב"ד בקניה: "קשרו את הידיים והרגליים; הנזק הכלכלי גדול"

שוד אלים בבית חב"ד בניירובי: הרב שמואל נוטיק ורעייתו חיה נשדדו והוכו בידי חמישה חשודים. מצבו של הרב קל ואשתו נותחה בראשה. שני בחורי ישיבה נכפתו • מהמקום נגנבו מחשבים, דרכונים, תשמישי קדושה ומזון ונזק נגרם למקום

שליחי חב"ד בניירובי, בירת קניה, הרב שמואל נוטיק ורעייתו חיה נשדדו במהלך הלילה (רביעי) בבית חב"ד אותו הם מנהלים. כנופיית השודדים שכללו חמישה פורעים פצעו את הרב ורעייתו, מצבו של הרב קל אך אשתו נפצעה בראשה ועברה הבוקר ניתוח. המשטרה המקומית חושדת כי השומרים במקום שיתפו פעולה עם השודדים.

על פי דיווח של איתמר אייכנר ב'ווינט', במהלך השוד, נתקלו השודדים בשני בחורי ישיבה ששהו במקום וקשרו אותם בידיהם וברגליהם וסתמו את פיהם בבד. הרב נוטיק ניסה להזעיק את המשטרה, אך אז החלו השודדים להכות אותו ואיימו עליו שאם לא ישתף פעולה הם יפגעו בו ובמשפחתו.

מראות ההרס והדם בזירת השוד. צילום באדיבות 'ווינט'

לאחר מכן השודדים עברו לתוך דירתו של הרב והכו במקלות את אשתו, איימו על חייה והטיחו בה אמירות אנטישמיות תוך שהם דורשים ממנה כסף. היא הצליחה להימלט מהם וננעלה יחד עם בעלה וילדיהם בחדר השירותים שבדירה עד שהגיעו כוחות המשטרה.

שליח חב"ד הרב שמואל נוטיק אמר הבוקר לאחר התקיפה, כי הכל בסדר אתם והנזק הכלכלי הוא גדול בשל הרכוש שנגנב. "מבחינת הפציעות זה ממש ניסים, לי כמעט ולא קרה כלום", סיפר השליח והוסיף, כי "רעייתי נפצעה קצת ועברה טיפול והכל בסדר". בנוסף, "בחורים נוספים ששהו במקום קשרו להם את הידיים והרגליים, אבל הם לא נפצעו ויש בעיקר טראומה".

הרב נוטיק הוסיף, כי מלבד הנזק הכלכלי הגדול, כעת "נצטרך לעשות כאן הבטחה רצינית על המקום, שזה כרוך בהוצאה של 1000 עד 2000 $ לחודש".

משה נוטיק, אחיו של שמואל, אמר כי "אחי נפצע קל יותר מאשתו, ספג פגיעות בעיקר בידו. הוא כרגע בקשר עם המשטרה כדי לנהל את האירוע וכל מה שמסביב, בזמן שאשתו מתאוששת מהניתוח בראשה. ברוך השם, אל הילדים לא התקרבו, ובחורי הישיבה שפעילים במקום נשרטו מעט בפניהם ללא נזקים רציניים".

עוד סיפר האח כי, בשיחה עם 'מעריב' כי, "מלבד הנזק הגופני, ישנו נזק כלכלי בשווי של עשרות אלפי דולרים, עוד לפני עלויות השיקום והאבטחה המוגברת שיצטרכו אחר כך. השודדים גנבו כל מה שאפשר. כסף, תכשיטים, דרכונים, תפילין, ציוד מטבחי, משרדי וטלפוני. האירוע נמשך בערך 20 דקות".

4 תגובות

אם אפשר רק לציין, אינם שלוחים!
הם גרים בקניה ועל הדרך עוסקים בפעילות הפצת יהדות כמו שכל חבדניק בכל מקום בעולם עושה…

חיים נשמע שאתה מאוד מקנא.
אף אחד לא עובר למדינת עולם השלישי בגלל שמשעמם לו.
הם שלוחים של הרבי ואתה כנראה שליח חבד.

ממגנים את הבית חב"ד!
לאחר השוד המזעזע שאירע הבוקר בקניה, לא משאירים את השלוחים לבד!
השתתפו עכשיו והעבירו את הקישור
https://www.charidy.com/chabadkenya

בוודאי שהם שלוחים של הרבי! עושים שליחות בכל מקום שנמצאים. בין אם זה לגור שם, או ללכת לעשות את המושג "שליחות". עצוב מאוד רפואה שלימה! הרבי איתכם!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *