צילום: רועי חדי

רגע לפני ההשבעה: הח"כים החדשים נכנסו לקבר יוסף בשכם

במסגרת הכניסה הגדולה לקבר יוסף שבשכם, הלילה נכנסו חמישה ח"כים חדשים שיכהנו בכנסת הבאה יחד עם מאות מתפללים נוספים • ראש מועצת שומרון: "רגע מרגש לראות בכניסה לקבר יוסף חמישה ח"כים חדשים, זו אמירה של תמיכה בלתי מסויגת בהתיישבות"

אחרי מערכת הבחירות הסוערת ורגע לפני תחילת כהונתם בכנסת ה-21, חמישה ח"כים חדשים ממפלגות הליכוד והבית היהודי נכנסו הלילה יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון לקבר יוסף שבשכם, התפללו להצלחתם והביעו את מחויבותם לבניה ביהודה ושומרון ולשלמותה של ארץ ישראל.

הח"כים החדשים בהם, עוזי דיין, אתי עטיה, אריאל קלנר ושלמה קרעי מהליכוד, יחד עם עידית סילמן מאיחוד מפלגות הימין, הגיעו יחד עם אלפי בני אדם שנכנסו הלילה לקבר יוסף, כחלק מהכניסה הגדולה של חול המועד פסח, כשבין הנכנסים היו גם בני משפחתו של בן יוסף לבנת, שציינו במקום את יום השנה להירצחו בפיגוע הירי לפני שמונה שנים בדיוק, בעת שעשה את דרכו חזרה מתפילה בקבר יוסף.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה לח"כים החדשים ואמר: "זה רגע מרגש לראות בכניסה לקבר יוסף חמישה ח"כים חדשים, שאך זה נבחרו לכהן בכנסת ישראל, כשהם בוחרים, רגע לפני תחילת כהונתם, להגיע לקבר יוסף בשכם שבשומרון, זו אמירה של תמיכה בלתי מסויגת בהתיישבות".

"כולנו מתפללים להצלחתכם. הצלחתכם היא הצלחתה של ארץ ישראל", הוסיף דגן. "באנו לכאן כדי להתפלל שבע"ה בקדנציה הזו, נבנה יותר ונסלול יותר ושבקדנציה הזו נזכה לחזור באופן מלא לקבר יוסף".

חבר הכנסת המיועד עוזי דיין אמר, כי "הכל מתחבר כאן. הסיפור המקראי עם הסיפור הציוני, דבר יפה שחברי הכנסת החדשים שלנו באים לפה לפני ההשבעה ומזכירים לעצמם ולנו מהם השורשים שלנו"

עמיתו לסיעה, חבר הכנסת המיועד אריאל קלנר אמר: ״ערב השבעתי לכנסת ישראל הגעתי לקבר יוסף הצדיק כדי לשאוב כוחות ותעצומות נפש מהמקום הקדוש הזה. המחויבות שלי לארץ ישראל ולהחלת הריבונות על כל חלקיה תעמוד בראש מעייני בקדנציה הקרובה".

חבר הכנסת המיועד שלמה קרעי אמר: "שמחתי להגיע טרם השבעתי לכנסת לקבר יוסף הצדיק. חג הפסח קשור באופן מיוחד ליוסף הצדיק, שהשביע את בני ישראל לקחת אתם את ארונו בצאתם ממצרים. המקום חשוב ביותר לעם היהודי ומסמל את ההכרח בשמירה על ריבונות ישראלית בכל המקומות הקדושים לנו".

חברת הכנסת המיועדת אתי עטיה אמרה, כי "אנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות, נעשה הכל כדי להחיל את הריבונות ביו'"ש יחד נפעל כבר בתחילת המושב לקדם את החלת הריבונות".

חברת הכנסת המיועדת עידית סילמן אמרה, כי "אני נרגשת להיות כאן הערב, אנחנו מתפללים ליום שבו נוכל להגיע לכאן באור יום ולריבונות גם במקום הזה".

בסיומו של סיור זה הודה יוסי דגן לכוחות הביטחון שליוו את הכניסה מחינה ביטחונית ולמנהלת קבר יוסף המקיימת את הכניסות עבור מועצה אזורית שומרון מדי חודש.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *