במשרד החינוך מתדרכים נגד המועמדים לתפקיד שר החינוך • על סמוטריץ': "אי אפשר שיהיה שר כזה, זה סדין אדום". על פרץ: "יחסית לסמוטריץ הוא חצי נחמה". על רגב: "היא שכונה, תרצה לחזק את העניין העדתי". על רגב: "היא פרווה"

אחרי שהפקידים התרגלו שהם מחליטים, כעת הם גם רוצים למנות את השרים מעליהם: הראשונים היו "גורמים" במשרד המשפטים, מערכת המשפט ובמשטרה שהרשו לעצמם לתדרך נגד מי שאולי ימונו לשרים במשרד המשפטים ומשר לביטחון פנים. כעת הולכים בדרכם גם "גורמים" במשרד החינוך שמתדרכים נגד חלק מהמועמדים לתפקיד שר החינוך.

על פי ההסכמים בין הליכוד לאיחוד מפלגות הימין ובתוך המפלגה בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי, ישנה היתכנות כי אם סמוטריץ לא ייקבל את תיק המשפטים, אז יקבל את תיק החינוך, אבל במשרד מאוד לא אוהבים את זה. "שוויון וחירות יתחלפו בשלטון רוב ומשילות. הוא לא יתבייש להיכנס בערבים. זו בעיה מטורפת כי בסוף זו מערכת של כולם. אי אפשר שיהיה שר כזה, זה סדין אדום", צוטטו גורמים במשד החינוך מתדרכים נגד סמוטריץ.

לעומת זאת, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ שכיהן כרב הצבאי הראשי ולאחר מכן איש חינוך במכינות הקדם צבאיות של הציונות הדתית, ומי שמדובר כמועמד עם סיכויים די גבוהים לכהן בתפקיד, הוא מתקבל יותר בפתיחות אצל ה"גורמים" במשרד, אבל גם זה לא לגמרי מספק אותם: "הוא טייס, יש לו ילדים חיילים ולכן נתפס ערכי וממלכתי, בטח יחסית לסמוטריץ. פרץ הוא חצי נחמה", צוטטו.

עם נתניהו יקיים את הבטחת הבחירות וישמור את תיק החינוך אצל הליכוד, אז שני המועמדים המובילים הם מירי רגב וגילה גמליאל. את רגב כמובן שלא אוהבים במשרד, אבל דווקא התדרוכים סבירים: "כולם אומרים שהיא שכונה, היא בטח תרצה לחזק את העניין העדתי אבל היא יכולה להביא גם דברים טובים". על גילה גמליאל אמרו: "היא 'פרווה' ופחות מזיקה מכולם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אין לנו מושג מיהם ה'גורמים' העלומים שדבריהם כביכול צוטטו. משרד החינוך דוגל בממלכתיות ואינו מתערב בהליך הפוליטי במדינת ישראל בשום צורה ודרך. הדברים שהובאו בכתבה, אם נאמרו, אינם מייצגים את עמדת המשרד. המשרד דוחה את הדברים באופן מוחלט".

 

עוד בנושא
בכירים במערכות החוק הביעו חשש ממינוי שר המשפטים והשר לביטחון פנים הבאים: "הכרזת מלחמה על בית המשפט העליון – יותר ליהודים זבח פסח בהר הבית". עוד הביעו חשש כי בשונה בעבר שנתניהו גיבה אותם, כעת יגבה את המינויים שלו