אדם חמוש נכנס למוסד היהודי שבפרברי העיר סן דייגו והחל לירות בנוכחים • ארבעה נפגעים פונו לבית החולים, אחד מהם מת מפצעיו • על פי הדיווחים בין הנפגעים גם נשים וילדים • רב בית הכנסת של חב"ד נפצע באירוע ואיבד שתי אצבעות

אישה נהרגה ועוד שלושה נפצעו מירי שהתרחש היום (אחרון של פסח בבוקר – שעון ארצות הברית) בבית כנסת של בית חב"ד בעיירה פוויי שבאזור סן דייגו בקליפורניה – כך דווח הערב בכלי תקשורת בארצות הברית. לפי דיווחים, אחד הפצועים הוא הרב ישראל גולדשטיין, שייסד את המרכז ב-1986. כל הפצועים, בהם שני ילדים, פונו לבית החולים.

המשטרה עצרה חשוד מעט לאחר הירי, "גבר לבן בן 19, תושב סן דייגו". לפי עדכון המשטרה במסיבת עיתונאים מיוחדת, איש כוחות הביטחון שלא היה בתפקיד ירה לעבר הרצוח הנמלט, אך לא פגע בו. ראש העירייה, סטיב ווסט, אמר כי חברי הקהילה בבית הכנסת התעמתו עם היורה. בהמשך, שוטרים הצליחו להשתלט עליו ולעצור אותו. "בידינו העתק של מכתב שכתב היורה, כמו גם פוסטים שלו מהרשתות החברתיות", אמרו במשטרה.

צוותי החירום הוזעקו לבית הכנסת בבוקר שבת, בסביבות 11:30 שעון מקומי, בזמן שבבית הכנסת נערך אירוע חגיגי לרגל חג הפסח. "יש פצועים", נמסר מלשכת השריף המחוזי. דובר בית חולים באזור אמר כי ארבעה פצועים פונו לבית החולים, לפי ראש העיר פאווי אחד מהם מת מפצעיו. לפי הדיווחים אחד הנפגעים הוא הרב של בית הכנסת, ישראל גולדשטיין. בתקשורת האמריקנית נכתב שהוא איבד שתי אצבעות.

"יש פצועים, זה מצב מתפתח", אמר עוד השריף. ראש העיר פאווי, סטיב וואוס, אמר בראיון לערוץ CNN כי "הזירה בטוחה, והיורה נמצא במעצר. הקהילה שוב תחזור לעצמה. אנו נתפלל להחלמת הפצועים ועל החיים שאבדו". ראש העיר הגדיר בראיון את האירוע כאנטישמי, וטען כי המניע של היורה היה שנאה ליהודים.

ממשרד החוץ נמסר כי "הקונסול בלוס אנג'לס, אבנר סבן, בודק מעורבות של אזרחים ישראלים באירוע ויעדכן בהקדם". אחת מנשות הקהילה בבית הכנסת אמרה לתקשורת המקומית: "זו חגיגה חשובה מאוד עבורנו, היו המון אנשים בפנים והם מתפללים". לדבריה, "כולם צעקו ובכו". האישה סיפרה כי בעלה היה בתוך בית הכנסת בעת הירי ואמר לה ש"מישהו נכנס, התחיל לקלל ולירות".

לפי הדיווחים הירי בוצע באמצע סעודת החג במרכז חב"ד. בעמוד הפייסבוק של בית הכנסת שבו היה הירי עודכן לפני החג שהיום יתקיים במקום אירוע מיוחד לרגל אחרון של פסח הנחגג בחוץ לארץ.

בשעה זו עדיין שבת וחג בארצות הברית ועל כן אנו מתבססים על פרסומים בכלי התקשורת הגויים במדינה.