בית הכנסת לאחר הירי

ה-FBI: הדיווח על הפוסט שקדם לירי בבית הכנסת התקבל "מאוחר מדי"

ב-FBI התייחסו לטענות לפיהן תושב דיווח למשטרה המקומית על פוסט אנונימי מקדים שפורסם לפני הירי בבית הכנסת בעיר פאווי ומסרו כי הוא התקבל רק חמש דקות לפני הירי. רב שנפצע יחזור היום לבית הכנסת: "אנשק את המזוזה, נס שלא היו יותר נפגעים"

בבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI) אמרו הערב (שני) כי התקבלה התרעה בנוגע לכוונותו של ג'ון ארנסט החשוד בירי בבית הכנסת של חב"ד בעיירה פאווי הסמוכה לסן דייגו, אולם היא הייתה קצרה ובשל כך לא הצליחו למנוע את הרצח במהלך תפילה שנערכה במקום לפני יומיים. לטענת ה-FBI, ההתרעה התקבלה רק כחמש דקות לפני הירי, מה שלא איפשר את סיכולו.

על פי הארגון, ההודעה שהתקבלה חמש דקות בלבד לפני האירוע, כללה את הפוסט שפרסם הרוצח ג'ון ארנסט – אך ללא פרטים מזהים שלו וללא מידע על המיקום בו יבצע את הפיגוע. סוכני ה-FBI פעלו מיד עם קבלת ההתרעה לאיתור הרוצח, אולם הזמן המועט שנותר לא אפשר את איתור הרוצח לפני שביצע את הירי.

בתוך כך, הרב ישראל גולדשטיין, שנפגע מכדורי הרוצח ואיבד את אצבעו, שיחזר את רגעי האימה שעברו עליו ביום שבת האחרון – והבהיר מה יעשה היום ברגע שייכנס בפעם הראשונה לבית הכנסת מאז אירוע הירי המזעזע. "היום אני נכנס ואני נכנס בשלום, אני אנשק את המזוזה ואראה שכתוב: שד"י – שומר דלתות ישראל", סיפר בראיון ל'חדשות 12'.

"זה ניסים, ניסים, שלא היו יותר מתים ונפגעים. ממש ניסים. כשאני הייתי שם ואני הלכתי לאסוף את הילדים וחזרתי חשבתי שאני אראה את כולם מתים", הוסיף. "חזרתי וראיתי שברוך השם כל הקהילה בחיים – רק הגברת הזאת, הקדושה הזאת. זה ממש, ניסים. זה גם שאנשים מהקהילה עצרו את המחבל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *