לאחר המפלה בבחירות למפלגת העבודה, הודיע היו"ר אבי גבאי כי החליט להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה • טל רוסו, מספר 2 במפלגה ושיריון של גבאי עצמו הצהיר כי לא שולל התמודדות על הראשות • היום תתקיים ישיבת סיעה ראשונה בכנסת

המפלגה שמסמנת את השפל של כל הזמנים היא מפלגת העבודה על רקע הצניחה ל-6 מנדטים בלבד. בעקבות כך, הולכת ומתארכת רשימת השמות האפשריים להחליף את יו"ר העבודה – ובהם גם באופן מפתיע אלוף (במיל') טל רוסו, מספר 2 במפלגה ושיריון של גבאי עצמו.

נזכיר, לאחר המפלה בבחירות לכנסת ה21 כאשר מפלגת העבודה הגיע לשפל של כל הזמנים עם שישה מושבים בכנסת, עוד שקל רוסו לפרוש ושינה את החלטתו, עכשיו הוא כבר שועט קדימה ולא פוסל להתמודד לאחר שילמד את 2 המגרשים, זה הפרלמנטרי וזה המפלגתי לדבריו.

לאחר המפלה בבחירות, הודיע גבאי כי החליט להקדים את הפריימריז. הבחירות המקדימות לראשות המפלגה יתקיימו בתוך חצי שנה – וגבאי לא צפוי להתמודד בהן. בהודעה שפרסם יומיים לאחר הבחירות, גבאי הבהיר שבכוונתו להישבע כחבר בכנסת ה-21, אך ציין כי יקיים התייעצויות עם חברי המפלגה לגבי הקדמת הפריימריז. "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל והאחריות שמונחים על כתפיו של יושב ראש מפלגת העבודה", כתב גבאי.

היום צפויה להתקיים ישיבת סיעה ראשונה במפלגה לרגל השבעת הכנסת: עמיר פרץ תבע לקיים בחירות לראשות המפלגה בוועידה בלבד, וטען כי "המפלגה מרוסקת, האווירה הציבורית כלפינו גרועה". אבי גבאי מתנגד למהלך, ומבקש לקיים פריימריז בקרב כלל המתפקדים. שתי ההצעות יובאו להחלטה בפני ועידת המפלגה.