הירי אמש לעבר ישראל בוצע מאזור אלעטטרה בצפון הרצועה לים, כך על פי הודעת צה"ל • הרקטה נפלה מספר קילומטרים מהחוף ובתגובה צה"ל צמצם הבוקר את מרחב הדיג לשישה מיילים • בשבועות האחרונים הג'יהאד מקיים צעדים לפגוע בהסדרה

‏דובר צה"ל מאשר הבוקר כי הירי שבוצע אמש הוא אירוע מכוון של הג'יהאד האיסלמי שמנסה לדרדר את המצב הביטחוני ברצועה, כדי לפגוע בתהליכי ההסדרה. לטענת צה"ל, הארגון מנסה להוציא פיגועים מבלי שיידעו שזה הוא.

מי שעומד מאחורי הירי הוא הבכיר "בה אלל אבו אל עטא", מפקד מרחב צפון הרצועה שמוביל את הנסיונות האלו, הירי היה בגזרתו והוא פועל תחת הכוונות של מפקד גאפ מחוץ לרצועה, "זיאד נחלה" ותוך כוונה להמשיך ולבצע פיגועים, בצה"ל עוקבים אחר זה וערוכים לתרחישים השונים.

הירי בוצע מאזור אלעטטרה בצפון הרצועה לים, הרקטה נפלה מספר קילומטרים מהחוף ובתגובה צה"ל צמצם הבוקר את מרחב הדיג לשישה מיילים ימיים.

כמו כן, בצה"ל מדווחים כי בשבועות האחרונים גא"פ מקיים צעדים על מנת לפגוע בתהליכי ההסדרה ולגרור להידרדרות ביטחונית תוך שמירה על חתימה נמוכה כדי שחמאס לא ידע.

נציין כי למרות ההצהרות על התיאום של הג'יהאד וחמאס, בפועל הוא לא מתייחס להנחיות של חמאס ופועל לבד. אך יחד עם זאת, בצה"ל רואים את חמאס כאחראי על כל מה שקורה ברצועה.