יו"ר האיחוד הלאומי הבהיר כי במפלגה לא יוותרו על תיקי החינוך והמשפטים והדגיש כי הוא לא חוזר לממשלה שבה הם נתלים בבג"ץ • גורמים ביהדות התורה משיבים אש בעקבות הפרסום הבוקר על טענות נתניהו כי המפלגות החרדיות עם דרישות מוגזמות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין פרסם אמש פוסט ובו טען כי מנסים לתפור לו תיק משפטי: "פניתי ליועמ"ש וביקשתי לחקור", זאת בעקבות פרסום של הסכם סודי לפיו לפני הבחירות לכנסת ה-20 שילם סמוטריץ' 50 אלף שקל מקופת עמותת רגבים, ללוביסט עובד יחזקאל. סמוטריץ' אומר כי ישנו חשד לעבירה פלילית להעברת חומר חסוי לעיתונאי.

בנוסף, יו"ר האיחוד הלאומי הבהיר כי במפלגה לא יוותרו על תיקי החינוך והמשפטים והדגיש כי הוא לא חוזר לממשלה שבה הם נתלים בבג"ץ.

סמוטריץ' הוסיף "זה לא רלוונטי אם נתניהו לא רוצה אותי כשר משפטים, כי בלעדיי אין קואליציה. נתניהו איש רציני, הוא לא ילך לבחירות".

בתוך כך, גורמים ביהדות התורה משיבים אש בעקבות הפרסום הבוקר על טענות נתניהו כי המפלגות החרדיות עם דרישות מוגזמות: "אנחנו צנועים ולא מבינים על מה הביקורת. אנחנו מהראשונים שתמכנו בנתניהו לעומת השותפים האחרים שהתמהמהו ובקושי עברו את אחוז החסימה".

לדבריהם, "יש מפתח תפקידים לליברמן וכחלון שמקבלים אוצר וביטחון ועוד שרים ונוספים וועדות לכמה מנדטים בודדים שלהם ומפתח אחר לחרדים עם 16 מנדטים? ועוד לשותפים הכי בכירים ונאמנים לנתניהו?".