לחוק הנוכחי יוכנסו כמה שינויים קלים, בכל הקשור להפחתת הסנקציות הכלכליות במידה ולא יעמדו ביעדי הגיוס. השינויים יהיו בכפוף לאישור צה"ל. התמורה: החרדים יוותרו על חוק יסוד לימוד תורה וישראל ביתנו תתמוך בפסקת ההתגברות

מסתמן פתרון למשבר חוק הגיוס, אחד המכשולים העיקריים של צוותי המשא ומתן הקואלציוני. על פי הפתרון המוצע, לחוק הגיוס הנוכחי יוכנסו כמה שינויים קלים – בעיקר בכל הקשור להפחתת הסנקציות הכלכליות במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס שהוצבו בפניהם. כך דווח היום ב'חדשות 20'.

על פי הדיווח של אלירן טל, השינויים האלה יקבלו את אישור משרד הביטחון, כך שח"כ ליברמן יוכל ליישר קו עם החוק המתוקן ולתמוך בו. הבוקר דווח ב'משפחה כי, במפגש בין נתניהו לליברמן סוכם – ליברמן יתמוך בשינויים בחוק הגיוס בכפוף לאישור צה"ל, החרדים יוותרו על חוק יסוד לימוד תורה, ישראל ביתנו תתמוך בפסקת ההתגברות והסטטוס קוו בנושא דת יישמר.

עוד דווח כי, הגרי"ד גרוסמן הגיע השבוע ללשכת ח"כ מקלב. השניים ישבו כדי לדון איפה אפשר לרכך את ליברמן. בסיום יצא הגרי"ד ללשכת ליברמן, במהלכה ניסה להשפיע עליו. לדברי בכיר במערכת ביטחון: "נושא הגיוס הוא בעיה קלה של המו”מ, הבעיה היא הדרישה של ‘יהדות התורה’ בנושא גיוס בנות לצה”ל. הם דורשים להפסיק את בדיקת מהימנות הצהרות הבנות בפני דיין".

בתוך כך, הבוקר דווח כי בישיבה שהתקיימה אמש בהשתתפות רבני דגל התורה וחברי הכנסת במעונו של הגאון רבי נתן זוכבסקי יו"ר ועדת הרבנים של דגל התורה כדי לדון על המו"מ הקואליציוני הוחלט כי הגר"י רוזן והגר"ב סולוביצ'יק יהיו אחראים על נושא חוק הדיחוי וגיוס בני הישיבות במו"מ הקואליציוני יחד עם יו"ר דגל ח"כ גפני.