נשיא ארצות הברית על הרב שנפצע בפיגוע: "יצא לי להכיר אותו מעט בשיחה טלפונית, הוא אדם חם ויוצא מהכלל אף אחד לא הביע את העוצמה והיופי של מה שאתה מייצג כפי שאתה עשית זאת. אני מאוד מעריך את זה כבוד הרב" • צפו בדברים עם תרגום

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הזמין אמש בהפתעה בכנס זיכרון מיוחד בבית הלבן את הרב ישראל גולדשטיין שנפצע בפיגוע הרצחני בבית הכנסת בקליפורניה, לשאת דברים: "אנו מתכבדים לארח כאן מישהו שיצא לי להכיר אותו מעט בשיחה טלפונית שהייתה לי איתו, שהייתה אמורה להיות שיחה של דקה במטרה להביע את צערנו והכרת התודה כלפיו והפכה לשיחה של עשרים וחמש דקות".

"הוא אדם חם ויוצא מהכלל, הרב ישראל גולדשטיין. זה לא תוכנן מראש, אבל אני רוצה להזמין אותך הנה כי אף אחד לא הביע את העוצמה והיופי של מה שאתה מייצג כפי שאתה עשית זאת. אני מאוד מעריך את זה כבוד הרב, אני יודע שאתה כאן עם הבן והאח שלך, בבקשה בוא הנה ותאמר כמה מילים".

לאחר מכן עלה הרב גולדשטיין וכשטראמפ לצידו אמר את הדברים שהבאנו כאן גם אמש, "רק לפני חמישה ימים, בשבת בבוקר, ראיתי בעייני את החושך הכי גדול מעולם, בבית שלנו בבית חבד, ראיתי אותו פנים מול פנים והייתי צריך להחליט עם לברוח ומתחבא או עומד חזק ונלחם ומגן על כל מי שהיה שם. אנחנו לא יכולים לשלוט מה אחרים עושים, אבל אנחנו יכולים לשלוט באיך נגיב. רבי היקר רבי מנחם מנדל שניארוסון (כ"ק מרן האדמו"ר מחב"ד זצוק"ל) אמר לי, איך שאנחנו מגיבים לחושך זה באור. ברגע ההוא קיבלתי את ההחלטה שלא משנה מה קורה לי, אני הולך להציל כמה שיותר אנשים שאפשר".

"אני הייתי צריך להיות מת עכשיו על בסיס חוקי הסטטיסטיקה, הייתי בקו האש, האצבעות שלי התפוצצו, אבל אני לא נעצרתי, הרבי לימד אותי שכיהודי אתה חייל של ה' ואתה צריך לעמוד חזק ומהר ולעשות כל מה שצריך כדי לשנות את העולם. החיים שלי השתנה לתמיד, אבל הם השתנו כדי שאני אוכל לשנות, כדי שאני אוכל לעזור לאחרים ללמוד איך להיות חזקים. הרבה שאלו אותי איך אנחנו הולכים מכאן, אמרתי שאני למדתי מהרבי אחרי שרונלד רייגן נורה (נשיא ארצות הברית לשעבר) שאנחנו צריכים לחזור לבסיס ולהחריז על דקת דומיה בכל בתי הספר כדי שהילדים ילמדו שיש עוד טוב בעולם".

לסיום דבריו הודה לנשיא ואמר, "אני רוצה להודות לארצות הברית של אמריקה, אני רוצה להודות לנשיא היקר שלנו על שהיה כמו שאנחנו אומרים באידיש 'מענטש'. אדוני הנשיא, כשאתה התקשרת אלי הייתי בבית והיית הבן הראשון שהתחיל את ההחלמה שלי, אתה מרפאה אנשים בזמנים הכי גרועים, אני כל כך מודה לך על זה. עזרת לי להביא כבוד לגברת לורי קיי, אישה בת 60 שהייתה חברה בקהילה שלנו ב25 שנים האחרונות, התנדבה ועבדה בארגון שסייע לילדים מיוחדים. אנחנו נעשה צעדה שתוכיח כי שום דבר לא יעצור אותנו".

כעת ניתן לצפות בדברים עם תרגום מובנה בעברית.