עשרה מיליון בני אדם בצפון קוריאה צפויים לסבול מחוסר חמור במזון, כך דיווח דובר תוכנית המזון העולמית של האו"ם • בנוסף: הדיקטטורה קיצצה את קצבת המזון הציבורית היומית ל-300 גרם לאדם, הכמות הנמוכה ביותר שהוקצבה בזמן זה של השנה

קוריאה הצפונית על סף משבר? בתקופה האחרונה הממשל קיצץ מנות מזון של תושבי המדינה ל-300 גרם ליום – זהו המספר הנמוך ביותר אי פעם בתקופה זו של השנה, וקיצוץ נוסף צפוי לאחר הנתון הגרוע ביותר מזה עשור. כך על פי דו"ח של האו"ם המתפרסם היום.

האו"ם ערך הערכת מזון לבקשת צפון קוריאה בין ה -29 במארס ל -12 באפריל. במהלכה הוא קיבל גישה רחבה, כולל למשקים שיתופיים, למשקי בית כפריים ועירוניים, משתלות ומרכזי חלוקת מזון.

"הערכה חדשה זו של ביטחון המזון גילתה כי בעקבות הצירים הגרועים ביותר ב -10 שנים, בשל גלי חום והצפות, 10 מיליון בני אדם סובלים מחוסר ביטחון תזונתי חמור, כלומר אין להם מספיק מזון עד הקציר הבא, אמר דובר תוכנית המזון העולמית.

ארגון המזון והתרופות העולמי (WFP) וארגון המזון והחקלאות של האו"ם, אשר ביצעו במשותף את הסקר, הם בין סוכנויות הסיוע המעטות עם גישה לצפון קוריאה, שסבלה מרעב באמצע שנות התשעים, ולהרג של שלושה מיליון בני אדם.

התפוקה החקלאית של 4.9 מיליון טון, הנמוכה ביותר מאז 2008-2009, הובילה גירעון במזון של 1.36 מיליון טון בשנת השיווק 2018/2019 השנה.

10.1 מיליון האנשים שנזקקו לסיוע במזון כללו 7.5 מיליון מ -17.5 מיליון צפון קוריאנים התלויים במנות ממשלתיות ו -2.6 מיליון חקלאים קולקטיביים.

"הסיכויים של 2019 בתחילת העונה של הקציר הם מדאיגים, עם קהילות בסיכון. ההשפעות של זעזועים אקלימיים חוזרים מתרבים על ידי מחסור בדלק, דשנים וחלקי חילוף חיוניים לחקלאות", אמר בכיר באו"ם.

תוכנית המזון העולמית מתכננת הערכה נוספת בחודשים הקרובים כדי להבין את מלוא היקף המשבר.