ראש הממשלה עם יו"ר האיחוד הלאומי שהציע לו לקיים בליץ' של שיחות מרתוניות עם כל המפלגות שמיועדות להיכנס לקואליציה הבאה. "אנחנו עדיין עומדים על דרישתנו להמשיך ולהחזיק בתיקי החינוך והמשפטים". בינתיים, מבוי סתום מול המפלגות החרדיות

אחרי הפסקת האש, חוזרים למגעים הקואליציוניים: ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם מספר 2 באיחוד מפלגות הימין ח"כ בצלאל סמוטריץ ושמע ממנו הצעה לקיים בליץ' של שיחות מרתוניות עם כל המפלגות שמיועדות להיכנס לקואליציה הבאה, כך דיווח זאב קם ב'כאן חדשות'.

סמוטריץ הציע באותה שיחה, על רקע המצב הביטחוני הרגיש, לנהל שיחות קואליציוניות אינטנסיביות במהלך שלושה – ארבעה ימים על מנת לסיים את כל המגעים בתוך זמן קצר ולהקים ממשלה חדשה כבר לאחר יום העצמאות. זאת, על מנת שלא להשאיר את ישראל עם ממשלת מעבר בלבד במהלך אירועים ביטחוניים רגישים כמו אלו שהיו בימים האחרונים,

נתניהו הגיב בחיוב לרעיון, ואכן היום צפויות להיערך פגישות של כמה מצוותי המו"מ הקואליציוני. אתמול נפגשו עם נציגי הליכוד צוותי המשא ומתן של יהדות התורה ושס, ועל פי הדיווחים הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות סביב נושא העבודות בשבת. ביהדות התורה מעוניינים בתיק העבודה והרווחה כדי לקבל את האחריות לנושא.

בראיון ל'כאן חדשות' התייחס סמוטריץ' למשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד ואמר: "נתניהו ואני ישבנו ישיבה של שעה וחצי אפילו קצת יותר מזה במוצאי שבת. לא הגענו עדיין להסכמות על פתרונות. אני מעדיף שהמו"מ יתנהל בחדר הסגור ולא בתקשורת. אנחנו עדיין עומדים על דרישתנו להמשיך ולהחזיק בתיקי החינוך והמשפטים. בדיוק כמו שליברמן כנראה ימשיך להחזיק בתיק הביטחון".