רא"ל אביב כוכבי אמר כי "צבא הטרור הפועל ברצועת עזה חזה בעוצמתו של צה"ל וארגוני הביטחון, שהשמידו מאות יעדי טרור. צה"ל ימשיך לתקוף בעוצמה, ככל שיידרש, בכל מקום שיידרש". כוכבי הביע את צערו על ההרוגים ואיחל החלמה לפצועים

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי,התייחס להסלמה בדרום ואמר כי, "צבא הטרור הפועל ברצועת עזה, המסתתר בין אזרחיו שלו חזה בעוצמתו של צהל וארגוני הביטחון, שהשמידו מאות יעדי טרור, הכוללים מפקדות, מחסני אמל"ח, תשתיות ובניינים אזרחיים לכאורה שהפכו לקיני טרור". עוד הוסיף כי, "לצד הפגיעה המשמעותית באויב, אני מבקש להביע צער עמוק על מותם של ארבעה מאזרחינו ולאחל החלמה מהירה לפצועים.
צה"ל ימשיך לתקוף בעוצמה, ככל שידרש, בכל מקום שידרש".

קודם לכן התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להפסקת האש בדרום ואמר כי, "ביומיים האחרונים פגענו בעוצמה רבה בחמאס ובג'יהאד האסלמי. תקפנו למעלה מ-350 מטרות, פגענו במנהיגי ופעילי טרור והרסנו מגדלי טרור. המערכה לא הסתיימה והיא דורשת אורך רוח ושיקול דעת. אנחנו נערכים להמשך. המטרה הייתה ונשארה להבטיח את השקט והביטחון לתושבי הדרום. אני שולח תנחומים למשפחות ואיחולי החלמה לפצועים".

בחמאס מיהרו לתקוף את נתניהו על דבריו ולהדגיש את תפיסת הניצחון שלהם. דובר הארגון, סאמי אבו זוהרי הבהיר: "הצהרות נתניהו על המכה שניתנה להתנגדות מעוררות לעג. ההתנגדות הצליחה להרתיע את צבא נתניהו ולחכך את אפו בעפר. המסר שלנו אליו: הסבב הזה הסתיים אך העימות לא ייגמר עד להשבת הזכויות".

הבוקר מסר גורם מדיני שאין סיכום מול חמאס. לטענתו, "לא נקבעו תנאים בין הצדדים ולא ניתן להבטיח שהאש לא תתחדש בעוד פרק זמן. אנחנו מקווים שעוצמת הפגיעה בארגון ביומיים האלה תביא אותם להבין שלא שווה וכדאי לפתוח מולנו במערכה אבל אין הבנות אלא גלישה לתוך הפסקת אש. הכסף של קטר ימשיך לעבור".

הבוקר, אחרי מאמצי מצרים והאו"ם וירי רקטות במהלך הלילה, הושגה הפסקת אש בין ישראל לבין הפלגים הפלסטיניים רצועת עזה – כך דווח הבוקר (שני) בכלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווחים, שפורסמו גם ברשת "אל-ג'זירה" ובסוכנות הידיעות רויטרס, הפסקת האש נכנסה לתוקף בשעה 4:30.

ערוץ אל-ערביה פירט את הסעיפים שעלו לכאורה בהבנות בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה. על פי הדיווח שמקורו במשלחת המצרית ובמקורות פלסטיניים, מרחב הדיג יורחב מחדש ל-15 מייל ימי החל מהיום, תתאפשר הכנסת דלק, יוסרו המגבלות על הכנסת סחורות ותחודש העברת הכספים לרצועה. כמו כן, ייפתחו מחדש המעברים לרצועה שנסגרו עם תחילת ההסלמה. בדיווח נטען שיחלו העבודות להקמת איזורי תעשייה ופרויקטים לפיתוח תשתיות.

מתחילת סבב ההסלמה נורו לפחות 690 רקטות שוגרו עד כה מעזה, כ-530 מהן חצו את גדר הגבול. מערכת "כיפת ברזל" יירטה יותר מ-240 מהשיגורים, ולפחות 35 נפילות זוהו בשטחים בנויים. בתגובה לירי תקף צה"ל יותר מ-320 מטרות ברצועת עזה, בהן מבני משרד ביטחון הפנים ומערך הסייבר של חמאס. לראשונה מאז צוק איתן ביצע כלי טיס של חיל האוויר סיכול ממוקד בו נהרג בכיר הארגון, חאמד אל-חדרי, מפגיעה ישירה ברכבו בעזה.

מספר ההרוגים בישראל בסבב ההסלמה עומד על ארבעה, ובנוסף נפצעו מאות בני אדם ברמות פגיעה שונות, כמה מהם באורח קשה. ראשון נהרג משה אגדי מאשקלון, שנפגע מפגיעת רקטה בלילה שבין שבת לראשון. בצהריים נהרגו שני בני אדם: זאיד אלחמאמדה (41), תושב הכפר סוואיוין שבנגב, שנפגע מרקטה במפעל באזור התעשייה באשקלון, ומשה פדר (60), שמכוניתו נפגעה מירי נ"ט מעזה בעת שנסע ליד יד מרדכי. בשעות הערב נהרג פנחס מנחם פשווזמן הי"ד (21) מפגיעת רקטה ברחוב באשדוד בעת שרץ לחפש מחסה.