מטוס של חברת איירופלט ועליו 73 נוסעים וחמישה אנשי צוות ביצע נחיתת חירום במוסקבה, לאחר ששריפה גדולה פרצה בחלקו האחורי. הסיבה לשריפה לא ברורה • עפ"י מקורות בתקשורת הרוסית, ניצולים אחדים סיפרו על מכת ברק, שפגעה במטוס

מטוס בן 100 שנה של היצרנית סוחוי סופרג'ט, אשר המריא אמש מנמל התעופה שרמטייבו לכיוון מורמנסק, ביקש אישור לחזור לנחיתה מיד לאחר ההמראה, עקב אש, שאחזה בו מסיבה לא ברורה המטוס הוא של חברת איירופלט.

עפ"י הדיווחים, המטוס הבוער ביצע שני סיבובים סביב מוסקבה והצליח לנחות רק לאחר 45 דקות, כשעשן סמיך עולה ממנו, וצוותי החירום, שהמתינו לנחיתת המטוס, התקשו לכבות את האש ולהגיע לחלץ את הנוסעים.

ההרוגים באסון נפגעו באופן ישיר כתוצאה מהדליקה ונשרפו למוות. ועל פי בדיקת משרד החוץ מדובר במטוס שהנוסעים בו היו כולם אזרחי רוסיה ולא ידוע על אזרחים ישראלים ביניהם.

הצוות, שהחל לחקור את התאונה הטרגית, עדיין לא הגיע למסקנה ברורה, מה גרם לאש, שהניעה את הטייס לחזור לנמל התעופה לנחיתת חירום, אך עפ"י מקורות בתקשורת הרוסית, ניצולים אחדים סיפרו על מכת ברק, שפגעה במטוס, ועל התגברות השריפה עם הנחיתה הקשה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, וראש הממשלה, דמיטרי מדוודב, פרסמו הודעת תנחומים למשפחות הנספים והורו לצוות החקירה לבדוק בדקדקנות את הסיבות לתאונה הקשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאסון המטוס "אני שולח תנחומים לנשיא פוטין ולעם הרוסי על אובדן חיי האדם באסון המטוס במוסקבה. אנו מחזקים את העם הרוסי בשעה קשה זו".