בכירים בצה"ל טוענים בעקבות פציעת חיילים ביום שישי כי ההתנהלות בשטח לא הייתה מקצועית, הכוח שהה זמן ארוך מדי באותה נקודה חשופה באופן שאפשר לפגוע בהם בקלות. עוד סוברים הגורמים כי האירוע היה יכול להיגמר באופן חמור הרבה יותר

בכירים בצה"ל מותחים היום (שני) ביקורת על התנהלות מפקד חטיבת הדרום ביום בעקבות פציעת קצין וחיילת מירי צלף של ארגון חמאס ביום שישי. לטענת הבכירים, התנהלותו של מפקד החטיבה הובילה למצב שבו החיילים היו חשופים לגמרי לעמדת הצלף. כך על פי דיווח בחדשות 12.

העיתונאי ניר דבורי שחשף את הביקורת סיפר "הבכירים טוענים כי ההתנהלות בשטח לא הייתה מקצועית, הכוח שהה זמן ארוך מדי באותה נקודה חשופה באופן שאפשר לפגוע בהם בקלות. עוד סוברים הגורמים כי האירוע היה יכול להיגמר באופן חמור הרבה יותר".

"היה מצופה מחיילים ולוחמים שמכירים את הגזרה ומכירים את איומי הצליפה להתנהג בחיילות ולא להיות שאננים", אמרו הגורמים בצה"ל. "הם היו יכולים לבחור או לשנות המקום שהם נמצאים בו".

כזכור, קצין וחיילת נפגעו ביום (שישי) באורח בינוני וקל מירי סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי בתגובה לירי תקפו כלי טיס עמדה צבאית של חמאס. במקביל, הפלסטינים דיווחו כי טנקים של צה"ל ירו לעבר מפגינים מזרחית למחנה הפליטים אל-בוריג' שבמרכז הרצועה. הקצין והחיילת פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.