במסגרת העימותים בוונצואלה ותוכניות הגרעין של צפון קוריאה, שר החוץ האמריקני מייק פומפאו צפוי להיפגש ביום שלישי הבא עם מקבילו הרוסי סרגיי לברוב בעיר סוצ'י שברוסיה • פומפאו ביטל את ביקורו שתוכנן להיום בגרמניה "בשל אילוצי לוח זמנים"

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו ומקבילו הרוסי סרגיי לברוב יקיימו שיחות בעיר סוצ'י ברוסיה ביום שלישי הבא – כך דיווחה היום (שלישי) סוכנות RIA הרוסית. השניים צפויים לדון במשבר הפוליטי בוונצואלה ובתוכנית הגרעינית של קוריאה הצפונית.

אמש, בשיחה עם כתבים אמר מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, כי "ארה"ב זיהתה באחרונה פעילות איראנית העלולה להצביע על אפשרות של הסלמה".

"הפעילות שזוהתה גורמת לנו להאמין שהאיראנים מנסים לדרדר את המצב ואנחנו לוקחים בחשבון את כל התרחישים ונערכים אליהם כדי להבטיח שלממשל ולנשיא יהיה מגוון רחב של תגובות לכל מצב", הוסיף פומפאו.

נציין כי פומפאו ביטל את ביקורו המתוכנן היום בגרמניה בשל "אילוצי לוח זמנים", כך מסרה שגרירות ארה"ב במדינה. במהלך הביקור הוא אמור היה להיפגש עם הקנצלרית אנגלה מרקל, ועם שר החוץ הייקו מאס. בלשכותיהם של מרקל ומאס לא הגיבו על הביטול.

בתחילת השבוע הודיע ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כי ארצות הברית שולחת נושאת מטוסים למזרח התיכון "על מנת לשלוח מסר ברור לאיראן כי תקיפה נגד ארצות הברית או בעלות בריתה תיענה במפגן כוח חסר מעצורים". בולטון ציין כי ההחלטה מגיעה בתגובה להסלמה ולעליה במתח בין המדינות: "ארה"ב אינה מחפשת מלחמה עם המשטר האיראני, אך מוכנה להגיב לכל תוקפנות".